Lens capi- esneme?

Yeni lens aldım, önceki lenf capim 8.7 idi şimdiki muayenede 8.6 yazmış gozlukcu de 8.4 getirmiş.
Bu ne dedim bu marka esneme yapar dedi. Önceden de aynı markayı kullanıyordum ama hiç böyle bi şey duymadım. Geçici olarak kaldığım bi sehirdeyim,ne yapabilirim, hakikaten esneme yapar mi?
Bu arada marka acuvue oasys.

Tesekkurler.

klavyende ç var mı yok mu?

  • kaledekiyalnizlik  (30.01.16 14:11:00)
ahahaha :))

bizimkiler gözlükçülerde iyice esnaf oldu. bi büyük al seneyede giyersin :P

Hocam esneme falan yapmaz. 15 yıldır lens kullanıyorum. en önemli değer o çap. diametri genelde 14 olur. buna göre uygun lensi seçebilirsiniz. Mesela ben purevision kullanırım 10 senedir. piyasadaki bana uyacak tüm lensleri denedim. en memnun kaldığım bu olmuştu.

Göz doktoruna gittim sen şunu kullan dedi. Yok kullandım memnun kalmadım dedim. Olsun yine de kullan diyor. ben bunu yazacam dedi.

Anlayacagınız doktorlar da gözlükçüler de işin içine fena halde batmış ve markalardan pay alıyorlar. Hepsi öyle değildir tabi bana denk gelmiş de olabilir.

bu arada ben uzun süredir senede 1 kontrole giderim lensi lensmarket.com dan lensci.com dan alırım. Ciddi fiyat farkı oluyor. kesinlikle orjinal.
  • isminivermekistemeyensuser  (30.01.16 14:12:56)
Benim de çapım 8.6 ve Acuvue Oasys 8.4 kullanıyorum. Esneme yapması ne demek bilmiyorum ama 1.5 yıldır sorunsuz kullanıyorum. 8.6 ise büyük taktığında olmuyor ama 8.4 kaldırabiliyor.

  • aychovsky  (30.01.16 14:17:16)
ben çap farkı gözetmeden lens ısmarladım, sağ gözüm o günden beri iflah olmadı.

  • kargn  (30.01.16 15:33:17)
Tekrardan aradim değiştirmek için. Başka lens çapı bu firmada yok dedi. Diğer gozlukcu var dedi. Kataloga baktım vardı, zaten onceden de kullanmıştık, kendimizden şüphe ettirdi adam.
Neyse sıkıntı yasarsam gönderirim dedim ve usulca evlere dagildik.
Aychovski gibi olursa durum ne ala.

@kaledekiyalnizlik sana hangisi lazımdı?
  • bokmuhendisi  (30.01.16 15:51:20)