Mobil veri aşımı

Günaydın,

Gece uyumadan önce telefonu torrentten downloada bırakmıştım. Elektrikler mi kesilmiş ya da wifi mi kopmuş ne olmuşsa tüm veriyi mobil internet paketimden yemiş ve paketi 3.91 gb aşmışım.

Saat 05.27`de üç tane sms gelmiş ve ilkinde paketimin azaldığını, ikincisinde bittiğibi ve kb başına 0.00560634 kuruş ile ücretlendirileceğini belirtmişler. Üçüncüsünde ise ek paket alırsam haftalık gb başına 9 tl istemişler. Az önce aldım bu paketi.

Şimdi soru şu bu adamlar bana ne kadar fatura çıkaracak? Bundan kurtulmanın bir yolu var mı? Müşteri temsilcisi ile görüşsek işe yarar mı?

Hat: türk telekom (avea)

Hocam ben bi kac defa 120 ustu faturayla karsilastim paket asimindan ama sen 3.9 gb asdiysan durum vahim

  • seyyarseyyah  (30.01.16 08:49:51)
Güncel faturanı girip öğrenemiyor musun?

  • teknikekip  (30.01.16 08:57:11)
Mobil hattinizda faturalanmamis yaklasik kullaniminiz KDV, OIV dahil 90.86 TLdir. Sabit ucret,paket ucretleri, tum vergiler ve indirimleriniz dahildir. Son 12 saat harictir.

Dediler.
  • lorenzen  (30.01.16 09:04:58)
Hmm sakat o zaman. Turkcell'de anlık veriyor bu bilgileri. MH arayıp soracaksınız ne yazık ki.

  • teknikekip  (30.01.16 09:06:02)
3.91 * 1024 * 1024 * 0.00560634

yaklaşık 23bin tl ediyor. Gecikmeden müşteri temsilcisine ulaş. Arkadaşım tablette kotasını aştığı için 1500tl fatura geldi, senin gibi hemen fark edemedi, fatura gelince ödemek zorunda kaldı ama senin durum çok extreme.
  • kimlanbu  (30.01.16 09:56:06)
daha önce sms için benzer bir durum yaşadı annem. müşteri hizmetlerini arayıp kavga gürültüyle sms paketi alması ve daha önce atılmış bu sms'lerin paketten düşülmesi karşılığında çözdü olayı. bizimki 30-40 liralık bir olaydı, senin zararın çok çok daha fazla. hiç vakit kaybetmeden müşteri hizmetleri ile bir görüş..

  • nrmnm  (30.01.16 09:59:28)
23bin tl falan gelmez. her seferinde 250 mblik falan paket veriyolar 5 tlye otomatik ekleniyo hattina. + 80 olur max. turkcell ise.

  • eksi sozlukte eksiyen adam  (30.01.16 11:58:09)
Eskiden belli bir kullanimin üzerinde tarife otomatikman yükseltiliyor / degisiyordu. Öyle bir durum var mi hattina dair, bir baksana. Ama her türlü ara. Indirdigin icerigin legal olmadigini kanitlayabiliyorlar mi bilmiyorum ama sözlesmemde bunu kabul ettigime dair bir sey var benim. Torrent kurmussun evlat, sikiyorsa itiraz et durumuna dönmemesi icin alttan alip nazik nazik konus. Torrent diye söylenmedigi sürece senin söylemende yarar görmüyorum acikcasi. Bilmiyorum de, youtube autoplayde kalmis olabilir, spotify sifirdan indirme yapmis olabilir, bilmiyorum de. Net konusma.

Merakla beklemedeyiz bu arada, bizi de bilgilendirir misin?
  • aynadakiyabanci  (30.01.16 12:28:40)
arkadaslar henuz aramadim. hat benim uzerime degil. yukarida yazdigim 90 tl zaten o download'in dahil edilmis hali cunku ayda her sey dahil 35 tl oduyorum. birazdan yine mesaj gonderecegim ve guncel faturayi ogrenecegim. son 12 saat dahil dedigi icin biraz korkutuyor o kadar. eger birazdan atacagim mesaj da ayni ucret gelirse belki musteri hizmetlerini aramam bile. sonucta download biteli 12 saat olmus olacak ve bu adamlarla ugrasmayi hic istemiyorum.

  • lorenzen  (30.01.16 18:12:25)
arkadaslar su an 91.85 gozukuyor. turk telekom'un uygulamasini indirdim. oradan gorebiliyormusuz. sanirsam ugrasmayacagim.

  • lorenzen  (30.01.16 18:18:46)