Araba işleri

İşten sıkıldıkça araba bakıyorum. 3-4 ay içinde de değiştirmeyi planlıyorum arabayı. sizce hangisini almalı?

1. passat cc. bundan baya bir buldum. hepsinin içi en dolu halinde kendi parketmesine kadar var. 2.0 dizel 140 beygir. ama bana biraz arkası dar geldi coupe görünümden herhalde.

2. mercedes c180. özellikle bir tane buldum içi müthiş dolu. koltuk soğutmasına kadar her bişi var. ama mercedes'in şu makyaj ile logoyu mazgala gömdüğü modellerden değil. logo hala kaput üstünde ufak olan. 2.2 dizel 120 beygir. bu nasıl iş aq? ha bir de bunu şimdiki arabamı satan yer satıyor. büyük ihtimal takasa girer üstüne para veririm bir miktar alırım.

3. c200. bu da güzel ancak 2.0 136 beygir.

4. x1. bu da güzel içi çok dolu değil. 2.0 136 beygir.

5. bmw 320d. şimdi bundan da iki tane var. 2.0 170 beygir ikisi de ama biri xdrive biri değil. xdrive bomboş. diğeri biraz dolu. f kasa değil e kasanın son hali ikisi de.

6. volvo s60. bu da akıl almayacak bir şekilde tüm güvenlik donanımlarına sahip. volvo ne yaptıysa koymuşlar arabaya. 2.0 163 beygir.

şimdi bunları 3 ay sonra alabilirim para biriktirme durumuma göre. gelelim dananın kuyruğunun koptuğu yere.

7. a6. 2.0 dizel 170 beygir. içi bunun da çok dolu. tank gibi araba maşallah.

8. e220. şimdi bu merette çift sunroof var, full oto 7 ileri şanzıman var. mübarek bıraksan kendi gidicek öyle dolu.

şimdi bu arabaların 7. ve 8. olanı hariç fiyatları birbirine çok yakın. eğer bir sakatlık çıkmazsa hepsini 3 bilemedin 4 ay sonra alabilirim. 7 ve 8 içinse en az 6 ay beklemem lazım. hepsinin yılı da yakın kilometresi de. 2010 2012 model. kilometreler 100.000 ile 130.000 arası.

şu an 118d kullanıyorum. 2.0 143 beygir. genel olarak çok memnunum ama ufak gelmeye başladı ve karşıma böyle bir fırsat çıkmışken alayım diyorum. mercedeslerin iç kalitesi çok yüksek. ama arabayı yarış yapar gibi kullanıyorum ve onlara geçersem sanki attan inip eşeğe binmiş gibi gelecek. ama benim araba da çok konforsuz özellikle rf lastiklerden dolayı kasis geçmeye korkar oldum.

Çok detaylı okuyamadım ama bence çok hızlı sınıf atlama. HB arabadan E serisine çıkmak güzel de, ondan sıkıldığında ne yapacaksın? Önce bir 3 serisi ya da C ile takılıp, ileride daha büyük araçlara geçmen daha keyifli olur.

  • arnold schwarzeneger  (27.01.16 11:52:24)
İlla alacağım diyorsan volvo beni seç beni seç diye bağırıyor.
Bebeğim.

  • hic sikilmadan seks yaparim  (27.01.16 12:09:51)
ha bir de şunu belirtmedim tabi. yurtdışında alacağım arabayı fiyatlar inanılmaz uygun. e serisi mesele 60.000 tl civarı. 3-4 yıl sonra tr'ye dönünce 1.25 88 beygir fiesta el mahkum :)

  • ayiadam  (27.01.16 12:12:02)
anlattıklarına göre bmw 320d - volvo s60 ikilisinden birini tercih ederdim.
bmw sürüşü daha keyiflidir, volvo daha donanımlı ve sağlamdır. bmw daha az yakar
volvo 2. elde çok değer kaybeder ve satışı yavaş olur.

performanslı kullanıyorsan 140hp altındakilere bakma derim.
Yerinde olsam mutlaka görünüşlerini de hasaba katardım ama tercihim 320xdrive olur diye düşünüyorum.
  • dunyanin dans eden sarki soleyen pisligi  (27.01.16 12:14:34)
yurtdışı ise işler tabiyki değişir. fikir değiştirdim e220 diyorum.

  • dunyanin dans eden sarki soleyen pisligi  (27.01.16 12:16:07)
e220

  • yedinumara  (27.01.16 12:54:27)
a6 listedeyse gerisini okumaya gerek yok. yok degilse volvo.

  • eksi sozluk e bir daha geldim  (27.01.16 13:06:15)