hastane sgk nız yok dedi

daha geçen hafta işten ayrıldım , sgk devam etmez mi?

internetten nasıl kontrol ederim?

e devletten hocam.

  • brad pitt  (27.01.16 10:42:54)
son 1 yılda 90 gün prim ödemiş olma şartını taşımıyorsan devam etmeyebilir. taşıyorsan 100 gün daha yararlanabilirsin.

  • montauq  (27.01.16 10:52:44)
işten ayrıldığınız anda sigortanız işlemiyor. "şu kadar çalıştıysan 10 gün daha devam eder, 100 gün daha devam eder" gibi durumlar eski yasadaydı. artık öyle bir şey yok. iş yeriniz ssk'ya çıkışınızı bildirdiği an sigortanız kesiliyor.

  • beyazfil  (27.01.16 12:24:23 ~ 12:24:46)
@beyazfil tamam sigorta kesiliyor da sağlık hizmetlerinden yararlanma hakkı da mı kesiliyor?

  • montauq  (27.01.16 12:37:03)
sgk sitesine göre kesilmiyor.

www.sgk.gov.tr
  • thalamus  (27.01.16 12:52:02)
turkiye.gov.tr'den "SPAS Müstehaklık Sorgulama" ya girin "Müstehaktır, provizyon alabilir." yazıyorsa sorun yoktur. yazmıyorsa sgk müdürlüğüne gidip durumunuzu öğrenebilirsiniz.

  • thalamus  (27.01.16 12:59:35)
sağlık hizmetlerinden yararlanma hakkı kesilmiyor. parasını ödüyorsunuz. tüm muayene, tetkik vs. hepsine fahiş ücretler alınıyor.

sgk'da yazılan güncel olmayabilir. Direkt il sağlık müdürlüğünden edindim bilgiyi. Aynı sorunu ben de yaşadım ve devlet hastanesi aciline kan tahlili için 170 lira borçlandım.
  • beyazfil  (27.01.16 14:05:30)
Şimdi baktım turkiye.gov.tr den, GSS borcum çıktı (askerlikten dolayı) Provizyon verilmez yazıyor. Ben bu borcu ödemeden hastanede ücretsiz muayene olamayacağım sanırım?

"Bakanlar Kurulu kararında prim borcu olup olmadığına bakılmaksızın, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına ait sağlık tesisleri ve devlet üniversitelerinin sağlık uygulama ve araştırma merkezlerinden sağlık hizmeti alabilecekler. 31/12/2015 tarihine kadar sağlık tesislerimizden ücret ödemeden yararlanabilecektir."
  • plastic_angel  (27.01.16 15:47:52 ~ 15:48:23)
gelir testi yaptırıp borcu ödemeden muayene olamıyorsunuz maalesef. özele gidin daha iyi. hemen hemen aynı ücret ödersiniz.

(bkz: yeni türkiye)
  • beyazfil  (27.01.16 17:09:59)
sizin sigortanızı hiç yatırmamış olabilirler mi? daha onceden kontrol ettiniz mi?

  • hononu  (27.01.16 17:11:58)