Yağ yakımı için kaliteli yağ önerileri

Hep söyleniyor ya yağ yakımı için kaliteli yağ yiyin diye. Zeytinyağı kısmı ok ama kuruyemişlerle ilgili bazı sorularım mevcut.

Çiğ badem yiyorum normalde, o bu iş için en iyisi diyebilir miyiz? Gayet güzel iyi hoş ama 80 TL'lik kg fiyatı biraz can sıkıcı, ona alternatif arıyorum.

Bir de fıstık ezmesi yiyorum 1-2 kaşık. Gold kremfıstık'ın herhangi bi sakıncası var mı diyetim için?

Hazır fıstık ezmesi yerine evde fıstık ezmesi yapmak istesem, şu biranın yanında götürdüğümüz klasik tuzlu fıstıktan yapmam sıkıntı doğurur mu? Hatta fıstık ezmesi yerine o tuzlu fıstıktan yememin nasıl bir sakıncası var? Neden fıstık ezmesi öneriliyor anlamış değilim.

Zeytnyağı, tereyağı, hindistan cevizi yağı. Fıstık ezmesine çok bulaşma, yüksek oranda omega-6 içerir. Ayrıca kalorisi çok yüksektir. Diyetteki biri için çok iyi değil. Fıstık ezmesi öneren tipler old school kafadaki badici tayfası. O da antrenman öncesi çok yüksek enerji içerdiği için ama kan şekerini de sikip atıyor. Onlara çok bulaşma. Çiğ bademin falan maliyeti yüksektir ama zaten her gün yarım kilo yemeyeceksin, her öğünde 5/10 tane yesen yeter. Olmazsa cevize fındığa yönel.

  • angelus  (27.01.16 10:32:30)
Ceviz, fındık ve badem üçlüsü en ideali. Fıstık ezmesini şekersiz dışında tüketme diyette.

  • arnold schwarzeneger  (27.01.16 11:05:30)
Yukarıdaki cevaplara ilave olarak keten tohumu, Avokado, balık (yağı) ve iç yağı.

  • candanag  (27.01.16 13:08:27)