kilo veremiyorum

1 aydır diyetisyene gidiyorum, listeye uyuyorum en fazla 1-2 tane kaçamağım olmuştur. o da koca bir öğün değil 1-2 kaşık bir şey. ona rağmen hiç kilo veremedim. 500-700gr falan gitti. uzun zamandır spor yapmıyordum şimdi evde birşeylerde yapmaya çalışıyorum ama değişiklik yok. kan tahlili yaptırdı herhangi bir sorun çıkmadı. daha önceki diyetisyen maceramda 8kg vermiştim.(2013-2014) acaba sorun bende mi bu diyetisyende mi? sebebi ne olabilir ki?

edit: boy 1,72 başlangıç kilom 73,8. yağ oranı 26,6 idi. en son ölçüm de kilo 72,8 yağ 25,9 çıkmış.

liste; sabah 2 kuru kayısı, kahvaltı klasik peynir yumurta 1 dilim ekmek zeytin vs. 10 da yeşil çay. 12de iş yerinde çıkan yemek ya çorba ya ana yemek alıyorum yanına 1 dilim ekmek salata/yoğurt. ara 16da 1 kutu süt ve meyve/formlardan(3-4tane). akşamda, 90gr köfte/tavuk/6yk bakliyat/8yk sebze ve 1 dilim ekmek. 2yk yoğurt ya da salata. son öğünde 20,30da 3 ceviz/1 porsiyon meyve.

Baslangic kilonu, yag oranini ve diyet listeni genel hatlariyla yazabilir misin? Birazdan ketojenik diyetciler dolar soru altina

  • la noix  (27.01.16 07:08:46)
Valla bmi normal cikiyor, bmi normal olunca kilo vermek de zorlasir. Diyetisyene gitmeyi kilo vermek degil de beslenme duzeni olusturmak olarak gormelisin

Yine de daha hizli sonuc almayi istersen 16 ve gece ara ogununu azaltabilirsin (orn meyveler yarim porsiyon givi)

Not: diyetisyen degilim, doktorum. Asla bi diyetisyen daha iyi bildigimi iddia etmem. Aksine yaptiklari ise ciddi saygi duyarim. Onerim kendi diyet gecmisim ve etrafimdaki diyetisyen arkadaslarim ile sohbetlerimiz kaynaklidir
  • la noix  (27.01.16 08:05:11)
3 gün kadar süt ürünlerini, ekmek ve bakliyatı tüketmeden bir dener misin? sebze ve et yemeğine ağırlık ver kahvaltıda da lop yumurta domates salatalık ye bakalım belki gıda intöleransın vardır ödem tuttuğu için kilo veremiyorsundur

  • neira  (27.01.16 08:11:07)
ya bir de diyetisyenler bu işin uzmanı değil kan tahlillerine bakıp doğru tespit yapamayabilir
üstelik verdiği diyet senin kilonda birine göre çok fazla
yağ oranını yazmışsın ama kas oranını yazmamışsın
kasın fazlaysa spor yap kolay kilo verdirir yok azsa birazcık kardio yeter
  • neira  (27.01.16 08:18:11)
Tahlillerine baktı mı diyetisyen? Benim diyetisyenim şekere yatkınlığımdan dolayı gün içinde şekerli sakız dahi çiğnetmiyor, kan şekeri dalgalanması nedeniyle kilo vermem zorlaşırmış. Hatta sabah kuru kayısı yedim dediğimde cevabı "bir yemek kaşığı zeytinyağ iç ondan iyi" olmuştu. Demem o ki liste dediğin gerçekten kişiye özel olamalı.

  • Aman Sen de  (27.01.16 08:20:18)
@aman sende, evet baktı tahlile birşey demedi
@neira, kas oranım 44,8 çıkmış galiba ama ben zaten oyle çok spor yapan bir tip Değilim yerimden bile zor kalkarım. Sanırım ekmekle alakalı çunku ben normalde kahvaltı dışında ekmek yemem ama bu diyetisyen kaslarını korumalıyız deyip her öğünüme ekmek dayadı. Akşamları yazdığını yemiyorum bile. Dediğini deneyeceğim.

  • panda  (27.01.16 08:38:12)
İntolerans icin test yaptirmali miyim sizce?

  • panda  (27.01.16 08:39:05)
hayır o testler sağlıklı değil hatalı oluyor ya da evde kendin deneyeceksin bir şey yediğinde kendini şişmiş hissediyor musun? tokluk şekerin ve insülin değerlerin nedir? belki de glisemik indeks diyeti yapman lazımdır diyetisyenler bilmiyo bu işi ya

  • neira  (27.01.16 08:53:46)
Klasik gerizekalı diyetisyen listesi. Bu listeyle yağ yakamaman değil yağ yakman mucize olurdu. O verdiğin yarım kilo da kesinlikle yağ değil. Listende doğru düzgün protein yok yağ yok sabah akşam meyveyi dayamış. Vücuda gelen enerji miktarı 1000 kaloriyi geçmez, bazal metabolizma çalışmaz, kas kaybı yaşaman muhtemelen. Günde böyle 10 öğün yemek yemek sürekli insülin salınımı yapmak demek, vücut yağ yakmaya çalışırken engelliyorsun bunu. Türkiye'deki doktorlar ve diyetisyenler yaşam koçlarından hallice tipler işte. Çok güvenme.

  • angelus  (27.01.16 09:55:18)
@angelus, ne yapacağım o zaman ben?
darebee.com bu nasıl bunu yapsam ya da bu darebee.com

  • panda  (27.01.16 11:02:41)
Şu diyetisyenlere para kaptırmayın gözünüzü seveyim.

  • arnold schwarzeneger  (27.01.16 11:09:28)