açılmış peyniri iade etmek

bugün şok'tan mis köy peyniri aldım. tadı berbat çıktı. peynir gördüğüm en yumuşak peynir, bıçakla kesemeden dağılıyor. tadı da fazla ekşi.
bana göre kesin bozuk ama peynirin kendisi böyle olabilir, bilemiyorum. bence bozuk desem iade alırlar mı acaba?

fişiyle gidip bozuk derseniz iade alırlar diye düşünüyorum

  • rajaz  (26.01.16 16:41:21)
son kullanma tarihi geçmediyse tadı ve kıvamı öyledir.

son kullanma tarihi geçtiyse adamlar "neden son kullanma tarihi geçen bir ürün aldınız?" da diyebilirler. ki haklılar da.
  • dessy  (26.01.16 16:41:45)
beğenmedim diyip iade edebilirsin, şikayet formu doldurturlar en fazla. geçen yaz bimden turşu aldım bezelye gibi kokuyordu, şikayetimi anlattım iade ettim.

  • kuzey li  (26.01.16 16:43:41)
Son kullanma tarihi geçse de geçmese de sorgusuz iade alırlar. Fişiyle gidin yeter. Peynir gibi ürünler son kullanma tarihi geçmese bile saklanma koşullarına göre bozulabilir.

  • Abdurrahman  (26.01.16 16:44:31)
@dessy öyle bir dünya yok. sen skt geçmiş bir ürün satıyorsan suçlusu sensin, alan değil. ben her gittiğim yerde skt kontrol etmek zorunda değilim.

  • himmet dayi  (26.01.16 16:49:27)
Gecen skt'si gecmis peynir almis annem sok'tan, iade aldilar sikinti olmadi

Yalniz o koy peynirini ben baya seviyorum. Kolay dagilmiyor kesinlikle. O yuzden sizinki bozulmus olabilir
  • la noix  (26.01.16 17:06:17)
yes. iade et ve son kullanma tarihlerine bakmalarını söyle yoksa şikayet et.

  • Alt4y  (26.01.16 17:32:04)
anında alırlar raad ol

  • glamdr1ng  (26.01.16 17:32:55)