ayak ağırlığı

efendim bu mereti koşarken taksam ne faydası olur_? genelde basket oynayanlar falan takıyor heralde daha çok zıplayabilmek için. ayrıca geçen bunlara baktım hep sabit kilolura denk geldim. 1.5 2 falan. yok mu bunuun söyle dumble gibi ayarlananı. versinler bana 5-6 kilo ben ayarlayayım ağırlığı zamanla. bir de bunun adı ne ya_? ayak ağırlığı mı_?

2. ligde basketbolu bırakmış 1.77 boyunda olup smaç basabilen 12 senesini basketbola vermiş biri olarak sana tavsiyem air alert. google a yaz. çıkan hareketleri yap. yalnız çok ağır hareketler sabır ister. vücutta çok ağrı yapar. kısa zamanda buyuk sonuclar bekleme ama 1 sene sonra farkedılır sekılde ayaklarının yerden kesıldıgını goreceksın. ayak agırlıklarına gelınce ne kdr ağırını takarsan ayakta o kdr çok ağrı yapar. bence 1 kiloluk gayet iyi. ama ondan daha faydalı birşey varsa ip atla. ( ben ayağımda ağırlıklarla atlardım)

  • afjeo  (27.10.09 08:36:59)
ağırlıklarla zıplamanın hiç iyi bir fikir olduğunu sanmıyorum. zamanında ayağıma takıp evde dolaşınca bile annem uyarmıştı. oturup hareket yapmak içinmiş o ağırlıklar. iyice bilenden öğrenmeden kendinizi sakatlamayın derim ben. ha ani bi sakatlık olmayabilir belki ama zaman içinde yamukluk çıkar.

  • kediebesi  (27.10.09 11:57:25)
zamanında lisede manyak bir arkadaş gezerken bile takmıştı onları. çıkarınca uçmayı planlıyordu ama bir cm bile değişmedi sıçraması. ben de air alert tavsiye ederim.

  • arnold schwarzeneger  (27.10.09 12:10:53)