Anksiyete olaylari

Soru pek medikal degil

Tez asamasinda doktora ogrencisiyim. Klinik arastirma yapiyorum. Haftanin 2 gunu hastanede gonullu bulmak icin dil dokuyorum. Ustelik idrar aliyorum oyle kan man falan da degil, yine de insanlar pek katilmak istemiyorlar. Yani katilim saglama oranim %40larda falan (boyle soyleyince iyi aslinda :p). Ve ben her calisma konusmasi yapmadan once asiri heyecanlaniyorum stres yapiyorum

Bi de danismanimi ararken ya da mail atarken asiri stres yapiyorum. Aramadan 20 dk ne soyleyecegimi dusunuyorum. Maili yazip yazip siliyorum. Ama yuz yuzeykem boyle degil gayet rahatim. Espriler falan havada ucusuyor. Sirf bu stres yuzunden bazi seyleri biriktirip gorusme talebinde bulunuyorum.

Su iki olay bana baya zarar vermeye basladi.

Napayim da daha sakin daha rahat olayim?

Not: minyon tip oldugumdan hastalar ogrenci gozuyle bakiyor bana sanirim katilim biraz da ondan istedigim duzeyde degil

@cosmic zaten lise ogrencisi kivaminda gorunuyorum ogrenci kartimi gostersem iyice kaale almazlar :p direkt dr la noix diye giris yapiyorum ki yalan da degil

olay hasta ikna etmede degil benim stresimde. Mantik cercevesinde dusununce stres yapacak bisey yok ama kendi kendime seedemiyorum. Hastaneye gidecegim sabahlar sinir stresten kaza yapicam diye korkuyorum.

Danismanla da dusundum ne kadarda bi gorusuyoruz diye, sanirkm 2 haftada bir. Daha sik olmamasi diyecek bisey olmadigindan (hocam bu hafta 16 hasta oldu, hocam bu hafta 19 hasta oldu gibi)

Oneriler icin cok tesekkurler ama :)
  • la noix  (26.01.16 12:23:33)
Olay hasta sayisi degil yalniz ben gunde 25 hasta da alsam bu stresi yasiyorum sabirim onu anlatamadim. Olay benim gidip hastayla ve danismanimla ilk konusmayi yapma stresim sonrasi geliyo zaten

  • la noix  (26.01.16 13:22:01)
Küçük gösterdiğin için dikkate alınmadığını mı düşünüyorsun acaba? Bu şekilde düşünüyorsan dikkate alınman gereken durumlardan kaçınırsın, bu da seni rahatsız eder. Yazarken stres olmanın nedeni yeterince yol alamadığını düşünmen olabilir. Rahat olmanın tek yolu olumsuz düşüncelerden kurtulmak.

  • harvey  (26.01.16 13:41:10)
bizim bölümde de direk hastalarla uğraşan gruplar gerçekten yıpranıyor, konunuzu ve nasıl bi çalışma yapacağınızı bilmiyorum ama deneysel aşamada onların daha rahat olduğunu görüyordum en azından böyle düşünün:) bide öğrenci gibi davranmayın bence çünkü millet bunlara elimizi verirsek kolumuzu kaptırırız diye düşünüyor, inanın herkes bunu yaşıyor öyle düşünüp daha rahat olmaya çalışın.
çalışmanız istediğiniz gibi, yani daha verimli, gitmiyor diye mi streslisiniz? yani içten içe bu stres yaratıyor mu? bunu danışmanızla konuşsanız belki yardımcı olur? çünkü böyle araştırmalar zaten kafamızdaki gibi ilerleyemiyor ve bunu kendisi de biliyordur.

  • pamuk helvalar cebe  (26.01.16 13:46:31)
Milyon yerden izin aldim o hastane icin, simdi baska yer icin milyon tane daha izin alamam :p cok spesifik bi hasta grubum var, poliklinik hastalari diyelim bi de bunlara o yuzden samimiyet yaratip yarin gidip idrar alamiyorum. 5dk icinde kendimi calismami tanitip idrari almaya ikna etmem gerekiyor lojistik nedenlerden oturu.

Ya dusundum de o izinleri alirken de hep ilk adim atmada sikinti yasadim ben. Beraber calistigim doktoru aricam, onu da 15 kez dusunuyorum. Bashekimle gorusucez, elim ayagina dolaniyor ama odaya girdim mi laylaylom. Bugun de danismanla gorustum, gorusme sonunda meze tarifi falan verdim :p

Bi de @cosmic bizde kendini kucuk gosterince daha bi ustune cikiyolar onu da internken fark ettim. Ne kadar despot suratsiz o kadar guven saygi :/
  • la noix  (26.01.16 14:25:18)