9'uncu Kor. Mknz. Erzurum Oltu - Komando

Selam,
9'uncu Kor. Mknz. P. TGK 3'üncü Mkn.z P. Bl. 3'üncü Mknz. P. Tk. Tk. Kh. ( Tk. K.) Erzurum Oltu P(Komando)

Arkadaşım ısparta'da komando eğitimindeydi, burayı çekmiş. Şırnak - hakkari filan olmadı diye sevindim, nasıl yer diye soramadım gerçi. Nasıl bi yer yukarıdaki?

guzel bir yer. erzurumda teror vs sikintisi yok.
oltu yesillik bir yer. havasi erzurum merkeze gore iliman.
kis sert gecmez.
oltuda cag kebap yesin bol bol.
  • nax  (25.01.16 13:08:04)
nasıl bir yer bilmiyorum. ama şırnak hakkari çıkmaması oralara gitmeyeceği anlamına gelmiyor. komando olmuş sonuçta.

  • uuth  (25.01.16 13:13:00)
maksat korkutmak değil. erzurum şenkaya'da terör olayi daha gecen haftalarda oldu ve iki şehit verildi.
ayrica bir gerekli görülürse baska yerlere/illere de intikal edebilir.
tanidigim biri istanbul'dayken hakkari'ye gönderildi ve hala orada.
  • 1adam  (25.01.16 13:22:16)
oltu nun milleti askerini de devletini de sever. oranın halkından yamuk görmez. oltu erzurum a göre de sıcaktır, iklim olarak karadeniz e yakındır, erzurum dan yeşildir. cağ kebabı erzurum a göre ucuzdur, daha güzeldir.

  • ya ben lan neyse  (25.01.16 14:27:35)
Yalnız birliğin yerini bilmiyorsunuz, şuan şırnaktaki pek çok birlik farklı yerlerden kaydırma, yani bolu çıkabilir ancak birlik şırnak'tadır, bolu'ya teslim olunca birliğinin yanına gönderilir.

Bu nedenle gidince durumunu kesin olarak öğrenebilir.
  • cursor  (25.01.16 14:44:05)