gaffar okkan düşmanlığının sebebini bilen var mı?

Twitter ve Facebookta bulunan milliyetçi ya da polislerin yönettiği hesapların çoğu Gaffar Okkan'ı pek sevmiyorlar hatta nefret ediyorlar.Bunun sebebini tam olarak bilen var mı?

Gaffar Okkan Diyarbakır'da halkın en çok bağrına bastığı figürlerden birisiydi. Yıllarca polis dendiği zaman aklına zulümden, hakaretten ve küfürdan başka bir şey gelmeyen Diyarbakır halkı, onun döneminde bir emniyet görevlisi tarafından muhatap alınıp, derdini anlatabildi. Polislerin halka kötü muamele etmesini de kesin olarak yasakladığını söylerler.

Öldürülmesinin üzerinden yıllar geçti ancak hala fotoğrafları insanların evlerinde, dükkanlarında durur, konusu açıldığında insanlar ona dair hatıralarını heyecanla anlatırmış. Faşistler büyük ihtimalle kendisini "düşmanla işbirliği yapan, Kürtçü vırt zırt" kategorisine sokup ölümünü "hak edilmiş bir son" olarak vermeye çalışıyorlar.
  • sevgikusunkanadinda  (24.01.16 22:43:49)
@darth gogo +1. Yanılmıyorsam kendisinin görev aldığı dönemde kontgerilla yancılığı rolünü üstlenmiş Hizbullah'a yönelik pek çok operasyon yapmıştı.

  • sevgikusunkanadinda  (24.01.16 22:46:47)
öyle bişey yok. varsa öyle bişey paylaş burada. rahmetli gaffar okkan'ı sevmeyen varsa bu ülkeye düşman demektir.

  • rencber  (24.01.16 22:53:03)
@rencber
twitter.com
www.facebook.com paylaşımı altındaki yorumlar) daha farklı yerlerde de gördüm ama link paylaşamayacağım.
  • tosunpasa  (24.01.16 23:02:40)