Bi arkadaşımın tüm bilgileri ele geçirilmiş

Olay şöyle;
Bi sapığın teki kıza kafayı takmış. Kızın whatsapp mesajlarını falan okumuş hep.
Böyle bir şey mümkünmüş sanırım. Casus uygulamalar varmış, paralı.
Kızın ev adresinden, babasının iş adresine kadar her şeyi öğrenmişler.
Dahası kıza mesaj atmış instagramdan;
"senin babanın iş yerine gittim. Baban iyi biri ama sen nasıl onun kızı olabilmişsin. İnsanların duygularıyla oynadın cezasını böyle ödeyeceksin" deyip kızın fotografının üstüne numarasının yazıldığı bi foto yollamış kıza. Bunu +18 sitelerde paylaşacakmış.
2 3 hafta önce canımlı tatlımlı mesajlar gelmeye başlamış kızon telefona.

Şimdi böyle bir şey teknik açıdan olabilir mi? Bir virüs ile kızın ev adresi, babasının iş adresi öğrenebilir mi? Teknik açıyı sorgulama sebebim kızın yakınken küstüğü birkaç kişi var. (Kızlı erkekli) onlardan biri mi yapıyor acaba?

Böyle bi durumu daha evvel duydunuz mu? Ne yapılmalı?

Savcılığa şikayet edilir. Gözü korkutucu bi ceza almaz. herif sapık manyağın tekiyse iyice kötü etki yaratır?
Acaba biz sapığı tespit etsek bi güzel kaşısak mı?
Peki nasıl bulacaz bu kişiyi?

Tüm fikirlerinizi, katkılarınızı bekliyorum.

dapık uşak. çünkü buradaki herkes olaya hakim olduğundan kim olduğunu hemen bilir.

  • cekilmis gayfe  (24.01.16 02:35:27)
Ek olarak şunu da yazmayı unutmuşum:
Eğer kızın telefonu uzaktan kontrol edebiliyorsa yani virüs varsa, ev adresi, baba iş adresine ulaşılması mümkün gibi.

Whatsapp konuşmalarını okur. "saat 2 de babamın iş yerine geçiyorum" tarzı bi mesajdan sonra saat 2gibi gps'ten konum tespiti yapabilir.

Amaher şeyden önce akıllı telefonunun içine uzaktan girilmesi lazım.

Kızın birkaç fotografını da almış bu arada. Normal sıradan fotolar bunlar.
  • farrytikki2  (24.01.16 02:44:54)
açık saçık resim değilse paylaşsın ne olacak.
eve falan kimse gelemez.
telefon no'yu değiştirin olsun bitsin.
telefonu da sıfırlatın.
  • titiraprap  (24.01.16 02:45:51 ~ 02:51:34)
"babanın işyerine gittim. İyi biri ama sen...." tarzında mesaj yollamış instagramdan

  • farrytikki2  (24.01.16 03:03:56)
telefona sadece elden yükleneblir casus program.

"babanın iş yerine gittim..." olayı düzmece olabilir. gitmediyse de gittim yazsın ne olacak? nasıl olsa kız babasına soramayacak "sapık biri geldi mi bugün?" diye. düzmecedir o.

kız telefonuna "record my call" yüklesin. aramalrı kaydetsin. whatsapp'ları da silmesin.

savcılığa gidin. ilk etapta hemen hapse atmazlarsa da kayıt oluşsun. adam işleri ilerletirse, eski kayıtlar önemli hale gelir.

göz korkutucu ceza almaz demeyin. bu herif belli ki korkağın teki. gerçek sapıklar öyle babasının iş yerine gitmez. kızı fiziksel taciz eder. bi savcılık kağıdına bakar bu sapığın bir daha kızın adını ağzına almaması.
  • harzem  (24.01.16 07:07:15)