siz olsanız hangisinizi yapardını iş/kariyer

şöyle bir durum var ingilterede çalışma iznim var ve şu anda burda masterdayım

a)ingilterede işe girmek
b) türkiyede işe girmek

ingilterede gireceğim şirket büyük değil orta ölçekli ve türk yatırımcılar tarafından açılmış bir şirket olacak. burada iyi/büyük firmada işe girme şansım yok

türkiyeye dönersem big 4 dan birine girerim, tanıdık vsvs

maaşı boşverin, bu şartlar altında hangisini seçmeli ?

a

  • make a wish  (23.01.16 20:39:44)
işten öte nerede yaşamak istediğini düşün. orta ölçekli firmada şansın daha büyük. büyük ölçekli firmada yükselmek daha zor.

  • sttc  (23.01.16 20:39:58)
Tabii ki İngiltere. İkinci kez düşünmem bile.

  • himmet dayi  (23.01.16 20:39:59)
birlesik krallik

  • exlibris  (23.01.16 20:42:04)
Go go go

  • el comandante  (23.01.16 20:43:28)
ingiltere şansım olsa türkiye'nin t'si bile geçmez artık hayatımda. öyle satarım.

  • nice tnetennba  (23.01.16 20:46:40)
baboşlar bence de ingiltere ama tr'de iyi şiket plaza insanı olmak falan filan kafamı karıştırıyor, yok mu bir espirisi bu olayların?

  • mhmtt  (23.01.16 20:59:02)
Türkiye'ye dön.

  • otonom  (23.01.16 21:07:47)
@otonom neden alsam bi de ?

  • mhmtt  (23.01.16 21:09:20)
gözüm kapalı a. bir kaç ay evvel bende ikilemde kalır gibi oldum sonra kendime 'kendine gel' diye düstur çekip ispanyaya kaçtım

  • ripolip  (23.01.16 21:18:11)
@mhmtt, açık konuşacağım:

İngiltere mi Türkiye mi diye sormuşsun. Bu soruyu sormana kızdım, bir kızgınlıkla "Türkiye'de yaşa sen amk" diyesim geldi de sadece "Türkiye'ye dön" yazdım.

Şu videodaki insanlarla beraber mi yaşamak istiyorsun?

www.facebook.com
  • otonom  (23.01.16 21:22:19)
@otonom mantıklı

  • mhmtt  (23.01.16 21:38:18)
o kadar yazan olmuş. duramadım ben de diyorum ki: sakın gelme. tünelin ucu bombok.

  • yedinumara  (23.01.16 22:34:37)
ben yıllar önce Avusturya'da çalışma fırsatı elde etmiştim, biraz yaşadım orada. sonrasında ırkçılıklarından sıkıldım ve Türkiye'de iş aradım; kurumsal bir firmada da işe girdim. Döndüğüme pişman değilim. Türkiye boktan, kaotik bir ülke olabilir ama kendi memleketin en nihayetinde. Ayrıca burada iyi bir şirkete gireceğin garantiyse zaten ballısın demektir. İyi maaş veren kurumsal firmalarda çalışan insanlar genelde zaten dünya insanı oluyor, cahil cühela tip görmüyosun zaten herkes 5 mülakattan geçip geliyor. Ama ben UK'da iyiyim mutluyum diyosan da bozma düzeni, orada takılmaya devam et. Böyle yaparsan da en az 3 yıl çalış bari askerlik sorunu çıkar aradan.

  • doyoubelieveinlifeafterlove  (23.01.16 22:50:41)
@doyoubelieveinlifeafterlove(ne iyi şarkıydı ama) güzel açıklamış. şu an için en mantıklısı a şıkkı gibi duruyor, baktın zorlandın, ayak uyduramadın, buradakileri özledin atlar gelirsin o cv'yle rahatlıkla yine iş bulursun. a'yi seçsen pek birşey kaybetmezsin yani.

  • victum  (23.01.16 22:54:21 ~ 22:55:01)