kız çocuğuna isim önerileri

gençler selam, konu mühim.
öyle çok "modern" olmayan, bir dönemin parlayan ismi de olmayan ve fakat yine de kendini 2. kez tekrar ettirmeyecek kadar bilinen bir kız çocuğu ismi istiyoruz.

aklımızdailer:
defne, deniz, ela vbg isimler.

hiç beğenmediklerimiz:
buğlem, lina, vbg uydurmasyon isimler.

sizin aklınızda varsa bizimle paylaşırsanız çok seviniriz. şimdiden teşekkürler.

eylül, ceylin

edit: ceyline uydurmasyon demeyin pls
  • freetakilir  (23.01.16 20:01:59 ~ 20:02:22)
eski türkçe bir isim olabilir.

  • captainmrg  (23.01.16 20:07:36)
yok yok, ceylin de seçenekler içindeydi. teşekkürler.

  • chieko  (23.01.16 20:07:39)
evet defne ismini çok seviyorduk ama o sebeple eledik aslında biraz da. deniz ismi ise belli bir dönemin parlayan ismi değil her dönem kullanılmış bir isim, o yüzden deniz'i elemedik. gökçe de güzelmiş.

  • chieko  (23.01.16 20:10:07)
Ela harika bir isim. Suna ismini de çok severim, kendi çocuğum olursa Suna koymayı düşünüyorum adını.

  • buff  (23.01.16 20:14:46)
defne guzel
tuna ismi de kizlara yakisiyor. unisex bir isim
ama sakin tuana olmasin soylemesi zor ve cok zorlama

ceylin hic olmasin
  • exlibris  (23.01.16 20:30:54)
Deniz ismini beğenirim şahsen fakat seçenek olsun: İlke, İlkay olabilir mi?

Dora diye erkek ismi vardı ama kıza da konulabilir bence.

Türkçe isimlerde de çok hoş isimler var: İlbilge mesela. Bence bir araştırın onları da.
  • cymbelina  (23.01.16 20:41:43)
ilke, eda

  • nice tnetennba  (23.01.16 20:48:07)
Helen çok güzel isim.

  • jazzabel  (23.01.16 20:48:23)
eylül +1,en sevdiğim aydır sonbahara aşık biri olarak kızım olursa eylül koyacağım ismini :)

  • sinavdan 90 aldigi icin aglayan ogrenci  (23.01.16 20:51:44)
ipek olsun. ipek gibi ince ve nazenin olsun aşk olsun.

bu arada helen türkçe değil, nüfusta sorun yaşarsınız
  • lushdiamond  (23.01.16 21:02:49)
ben kızım olursa yağmur venüs koyacağım. iki isimde çok güzel bence.

  • zam sampiyonu domates  (23.01.16 21:06:29)
ne kadar eski gibi dursa da leyla hoş değil mi?

ayrıca, yağmur ve ipek isimlerine +1 diyorum
  • belkider  (23.01.16 21:12:46 ~ 21:13:30)
İpek +1

  • duhan  (23.01.16 21:14:32)
Leyla. Tınısı çok güzel, yabancı dilde sorun yaşamaz. Mis gibi isim.

  • anneboleyn  (23.01.16 21:16:34)
Leyla +1
Güncem
Gökçe +1 ya da gökçen
Elvan +1
Fulya
Nergis
  • balik kraker  (23.01.16 21:55:32)
idil

  • ganbatte  (23.01.16 22:02:15)
Yasemin, eslem filan geldi aklıma.

Tınısından evvel anlamına bakın derim ben de.
  • kendi kendine yasayan yavrucak  (23.01.16 22:08:56)
abi "gökçe" isminde 85-86 doğumlu tam 6 tane arkadaşım var, kalkıp da gökçe koymayın lütfen -ki sevdiğim bir isimdir, diyeyim de-

seda da çok var mesela, lütfen seda da koymayın -10 tane var-. aynı şekilde hande -4 tane şimdi saydım, daha da vardır-, gamze, ezgi, cansu -cansu'dan da bi 6 tane var-, meltem -ki benim ismim, ben de dahil bir sınıfta 3 tane meltem var amk, kendim de dahil 5 tane tanıyorum -_- - mesela esin güzel bi isim bence, o olabilir, ela ismini çok severim. defne'yi ve irem'i de çok severdim ama ne yazık ki ben çocuk doğurmaya karar bile veremeden bir sürü arkadaşım pıtır pıtır -bok var sanki amk- çocuk doğurup defneydi iremdi koydular bile isimleri -_- aha siz de ela koyacakmışsınız, koymayın nolur ya! :,( -şaka şaka, koyun bana ne yeaa :D - deniz de çok var ayrıca, yağmur -3 ve artacak-, yasemin -6 tane-, eylül de çok var -herbirini belirtmiyorum ama en az iki var ve çocuklarına bu isimleri koyacaklarını bildiklerim var. ceylin ismi bir tuhaf, güzel mi değil mi anlamadığım bir isim. yani ben olsam eski türkçe bir isim koyabilirdim belki orta asya türkçesi felan -mesela gülçin, burçin, elçin gibi çin'li bir kısım isim orta asya türkçesinden geliyormuş nette araştırdığıma göre, ama siz yine de biraz daha bakın tabi. mesela bu üç isimde olan insan da çok tanıyorum.

beri yandan, uydurmasyon isim olmasın ama çok da olmasın, derken anlamda da sorun yaşamayın tabi, o da bir başka sorun. ha bu arada ceren ya da cemre de koymayın, çok fazla var onlardan da. ha bilge olabilir bak, severim bilge ismini. ama bilemedim siz sever misiniz? dilek -min. 4- ya da gizem -5- de koymayın mesela, onlardan da çok var. yeliz -3-, merve -en az 3- , ece -5- , tuba/tuğba - en az 5-, elif -6- mesela. gerçi burçin'e baktım demin onda da bi 4 tane saydım sanırım :/ ha mesela nihan derim, 4 tane tanıyorum, bu ne ya?!?! bence en iyisi siz o çocuğu doğurmayın, içinizde kalsın ya :(

geçenlerde bir arkadaşım çocuğuna masal diye isim koydu, bana saçma geldi bilemedim. öykü falan hadi neyse de masal?? gerçi türkü diye ismi olan da var. neyse işte öyle, karışık bu isim koyma işleri :/ anlamına bakın en iyisi siz gene, sınıfta kaç tane olursa olsun. hayır, aynı sınıfta iki tane her iki ismi de aynı olan çocuklar görmüşlüğüm de var da.

edit: bu arada hazır gelmişken, zannedersem leyla&mecnun yüzünden, bir kısım arkadaşım kızına leyla ismini koydu, dersine girdiğim sınıflarda da bolca leyla gördüm. :(
  • pasp  (23.01.16 23:13:47 ~ 23:14:53)
ekin,ceylan ve bilge de güzel isimler. aman ecrin koymayın anasınıflarında 10 kızın 4ü ecrin.

inanır mısınız bilmem ama insanlar ismine çeker, mineler çok kırılgan olur mesela, merveler aşırı (!)sosyal. bir tane akıllı işler yapan kübra görmedim mesela.
  • lushdiamond  (23.01.16 23:20:38)
bence iki isim koyun, iki isimli insanlar her zaman daha akılda kalıcı ve dikkat cekici oluyorlar.

  • gezegen olan pluton  (23.01.16 23:31:22)
nisan.

  • dead and broken  (23.01.16 23:33:45)
Leyla, inci, ipek.

  • pshasha  (23.01.16 23:42:02)
ayça koyun, yeni nesilde yok gibi bi şey.

  • devilred  (24.01.16 00:06:53)
başkalarının o ismi kullanıyor olmasını niye bu kadar dert ediyor ya insanlar. eğer öyleyse adı mehmet olanlar utancından ölsün amk. insan içine çıkamasın.

yok şu isimden 5 kişide var, yok bundan 8 kişide var bilmem ne. bu kadar kompleks yapmayın ya, hangisini beğendiyseniz onu koyun.
  • cedrus deodara  (24.01.16 00:18:06)
mina

  • maltalimice  (24.01.16 00:35:46)
bence pınar çok güzel bir kız ismidir.

pınar...
  • ucurulmamak umidiyle  (24.01.16 00:39:28)
Ben ileride kizim olursa ismini Beliz ya da Nudem koymayi dusunuyorum ikisinde cok kibar ve hos geliyor

  • cherokee rose  (24.01.16 01:33:03)
pelin, mine, aslı, ışıl

  • mutlusismankedi2015  (24.01.16 02:36:51)