Amsterdam'a Gidenler

Şimdi sayın duyurucular Amsterdam'a gideceğim de genelde hostellerde falan yatakhane mantığı var. Tek kişilik/Çift kişilik private odalarda pahalı.

1. Ben mesela eşyamı falan gönül rahatlığı ile nasıl bırakıp gideceğim otelden dışarı?

2. Hepsinde bu mekanizmanın çözüldüğü sağlam bir yöntem var mı? (dolap ya da özel kasa gibi)

3. Çözülmüş ise nasıl?

Teşekkürler.

(kalacak yer, görülecek yer veya otel/hostel hakkında güzel önerisi olanlar da çekinmesin lütfen)

dolaplar var asma kilitle kilitlemeye uygun. kilidini kendin götürüp kilitliyorsun..

bir cümlede kilit deme rekoru kırmışım. flyingpig+1, downtown'da kalmıştım ben hem yeri iyi hem de hostelin kendi ortamı güzel takılmak için. tuzludur ama biraz..
  • nrmnm  (23.01.16 08:25:01 ~ 09:01:31)
en meşhur hostel:
www.flyingpig.nl
kalma fırsatım olmadı ama bir kaç kez önünden geçtim ortam güzel görünüyordu.

bir gününü rijksmuseum'e ayır derim; hakkıyla göreyim dersen, açılışta git kapanana kadar gez(yanına erzak almayı unutma).
klasik gelebilir ama kanal turu zevkli.
vondelpark
  • late viper  (23.01.16 08:34:39)
Ben su an hotel washington da kaliyorum ayri odada. Bazi odalarin banyosu ortakmis ama ben ozel banyolu tuvaletli oda sectim. Booking den fiyatlarina bak. Heryere yurume mesafesi.

  • innerbliss  (23.01.16 09:46:30)
hostele ne kadar ücret ödeyeceksiniz? ben airbnb de bir ev tutmuştum. marketten alışveriş yapıp (sadece ilk gün 20 dklık bir zamanımızı aldı) kahvaltıyı evde yapıyorduk. TL ye çevirince türkiye'deki fiyatlarla hemen hemen aynı. hatta çantamıza bir şeyler atıp öğle yemeğini çıkarttığımız da oldu. zira amsterdam'da tadılması gereken pek yiyecek yok. böylece hostelle neredeyse aynı paraya denk gelmişti. amsterdam içinde gezilecek yerlere zaten bakmışsındır söylemeye gerek yok ama zamanınız kalırsa waterland'de köylere gidebilirsiniz. gerçekten görülmeye değer çok güzeller.

  • cilekli krep  (23.01.16 10:16:17)