Acilisa ozel indirim sorusu

Arkadaşlar yakında bir köfte restorani açıyoruz. Bayagi da güzel bir yer olacak. Lezzetli de. (Tabi subjektif şeyler bunlar) ancak merak ettiğim şey şu: açılışa özel bir indirim yapmalı miyiz? Mesela açılışa özel porsiyon köfte 15 değil 11 lira gibi. Bu ilk etapta belki müşteri çeker ancak imaji kötü etkileyip ürünün fiyatını algisal olarak indirir mi?

açılışa özel olduğunu vurgularsanız indirmez, neden indirsin? Ayağı alışsın insanların. yerini söyleyin, yakınsa biz de bu güzel kampanyadan istifade edelim :)

  • animalman  (22.01.16 15:38:26)
hayırlı olsun öncelikle.
bence ana ürünün fiyatını ellemeyin de, mesela köfte alana sütlaç ikram edin atıyorum ya da çocuklara logo baskılı balon falan bastırın.

  • hushhush  (22.01.16 15:39:13)
15 liralık ürünü 11 liraya açılışa özel satmak algıyı bozar evet. Bunun yerine ürünlerin yanına ek yan ürünler eklemek daha mantıklı. Bizim insanımız da tatlıyı sever, dayayın tatlıyı millete. Üzerinde restoranın logosu/ismi olan pasta veya herhangi bir tatlı ürün süper olur mesela.

  • Abdurrahman  (22.01.16 15:42:18 ~ 15:43:38)
Abdurrahman +1

  • dgh  (22.01.16 15:48:05)
Süper fikir arkadaşlar herkese teşekkür ederim

  • aradaki uzaklik  (22.01.16 15:59:26)
Ben içecek tatlı verilmesi taraftarıyım ama açılışa özel olduğu ve aslında neyin ne kadar olduğunu kesinlikle görmeli müşteri.
1 haftadan uzun da sürmemeli bence.

  • atom karincanin torunu  (22.01.16 16:39:52)