Excel'le basim belada!

Selamlar,

Katil olmadan bana bir yardimci olsaniz cok makbule gecer. Simdi benim elimde iki adet excel dosyasi var. Birinde tek kolonda bulunan, 10 tanesinin arasinda 1 bosluk olan sayilari o bosluktan kesmek uzere bloklar halinde yanyana getirmek istiyorum.

yani su;

Suna donusecek;

1 6 11
2 7 12
3 8 13
4 9 14
5 10 15

a1 hücresine 1 yaz
b2 hücresine =a1+5 yaz

bunların hepsini seç
sağa ve aşağı kaydır. (sağa ne kadar kaydırmak isteersen sen bilirsin)
aşağıya kadar a1 hücresi 5 tane olsun

o zaman şöyle bir şey olacak

daha sonra bu hücrelerin tamamını 6. satır boş olacak şekilde seçeceksin ve istediğin kadar aşağı çekeceksin.
5 ve katlarında 1 boşluk kalmış olacak.
  • mrtkbl  (21.01.16 17:45:12)
10 tanesinden sonra boşluk var demişsin, 5 tane için örnek vermişsin. hangisi doğru?

  • himmet dayi  (21.01.16 17:48:53)
@himmet dayi:

ben de hiç dikkat etmemişim örneğe göre excell çıkardım :) örnek ve anlatım dediğin gibi tezat :))
  • mrtkbl  (21.01.16 17:50:13)
10'a kadar yazmamak icin ornegi oyle verdim, cevabi ben 10'a uyarlarim da sorun su ki a1+5 yazdigimda ornegin a1'deki sayi ile 5'i topluyor. Buna da cozum bulursaniz, hayatimi kurtarabilirsiniz :)

  • evrim halkasi  (21.01.16 17:54:17)
1. sütun'un ilk 10 satırını elle doldur (aşağı doğru 1,2,3...,10). Sonra a2'ye a1+10 yaz. a2'nin sağ altından tutup sağa doğru çek. daha sonra 1 numaralı satırda A sütunu hariç yazılı olan tüm hücreleri seç (ör: B-K arası komple) ve en sağdaki hücrenin sağ altından tutup aşağı çek.

  • himmet dayi  (21.01.16 19:09:24)