Uçak kabinine peynir sokabilir miyim?

Bir kilo kadar peynir. Deneyen var mı?

sokarsın. denemedim ama sıvı olmadığı için problem olmamalı.

  • cekilmis gayfe  (21.01.16 17:14:39)
sıvı olmadığı için sıkıntı olacağını sanmıyorum. 1 kilo kadar değil de birkaç dilim sokanı gördüm.

  • himmet dayi  (21.01.16 17:14:45)
Fransa'dan THY ile 1.5 kilo kadar peynir getirmiştim. Korumalı, şu yastıklı gibi olan buzdolabı poşetinin içinde kabine sokmuştum. Hiç problem çıkmamıştı.

  • scaramuccia  (21.01.16 17:32:26)
10 porsiyon dondurulmuş çiğ inegöl köfte ile ankara-bodrum yaptım daha geçen cumartesi. salona geçilen son x-ray'de sordular "sabun mu var çantada kalıp kalıp" diye, yok dedim dondurulmuş köfte, bir şey demediler. sabun olsa sokamıyor muyduk, yoksa sırf meraktan mı sordu bilmiyorum.

not: pegasus.
  • kibritsuyu  (21.01.16 17:34:30 ~ 19:55:23)
nereye uctugun da onemli. amerika almiyordu misal kabinde de bagajda da.

  • in vino veritas  (21.01.16 17:43:19)
Pegasus ile Ankara-İzmir yapacağım. Az önce adamları aradım "peynir her türlü yasak" dediler. Ben yine de şansımı deneyeceğim. Zaten ucuz bir peynir. Annemin merak ettiği bir peynirdi bulunca alayım götüreyim dedim.

  • alperz  (21.01.16 18:18:51)
riske etmeyim diyorsan bavula da atabilirsin. sadece kabin bagajıyla gideceksen onu bagaja verebilirsin. tabi iyice sarıp sarmalaman lazım.

  • cekilmis gayfe  (21.01.16 18:43:25)
Sivi olmadigi surece hicbir sey olmaz.

  • kuehles blondes  (21.01.16 18:52:36)
telefonda yasak derler. pegasusla istanbul viyana yaptım 2 kilo peynir getirdim sırt çantamda hiçbir şey olmadı. fransa'dan getirdim hiçbir şey olmadı. bir de peynire bir şey diyemezler: 1- sıvı değil 2- el koyabilme hakları yok

  • barkopasa  (21.01.16 19:20:05)
Pardon, araya giriyorum ama, niye sıvı değil, diyorlar illa?
Ayrıca sıvı peynir mi olur :) krem peynir filan mı?

  • neynep  (21.01.16 19:28:29)
5 kg yoğurt tasimistik kabinde. Peynir dediğin nedir ki? :)

  • bokmuhendisi  (21.01.16 20:24:33)
@neynep, uçaklara sıvı madde almak birkaç yıldır yasak. Su, ilaç, parfüm, diş macunu bile

  • 44  (21.01.16 21:53:30)
@neynep krem peynir sivi sayiliyor. Birkac yil once bir arkadasimin aldigi krem peynirleri atmislardi :)

  • kuehles blondes  (23.01.16 01:41:55)