Eft gitti ama alıcıya ulaşmadı

Bugün saat 9.20 de enpara finansbanktan garanti bankasına eft yaptım hesap no ile. Şehir şube hesap no (adamın ibanını bilmemesinden dolayı) alıcı adını girdim. 3000 tl hesabımdan düştü. Enparayı aradım garanti bankasına geçmiş gözüküyor. Fakat alıcı adam bankaya gidiyor fakat hesaba para yatmamış diyor. 20 dakika geçmişti ve banka çalışanıyla konuştum. O da hesap noyu teyit etti ve paranın yatmadığını söyledi.

1. Nasıl olabilir böyle bir durum? Hesap no doğru, şube falan bilgiler doğru hepsini teyid ettik. Ama para geçmedi. Banka sisteminde sıkıntı olabilir mi?

2. Para iadesi istesek ne zaman sonuçlanır?

karşı bankanın havuz hesabında bekliyor olabilir. hesap numarasıyla yapılan eft'ler biraz geç gidebiliyor. şu durumda iade isteyemezsiniz artık ama karşı hesaba geçmezse zaten iade edilir o para. karşı bankanın parayı alacak olan şubesiyle irtibat halinde olun. eft sorgu numarası ile kontrol etsinler ara ara.

  • orient blue  (21.01.16 12:41:14)
karşı bankanın şubesinin eftyi hesaba elle geçmesi gerekiyor olabilir. bir arkadaşa başka bir bankada böyle olmuştu.

  • inheritance  (21.01.16 12:46:28)
Sizin yaptığınız eft'ye ait dekontta referans numarası olmalı. Karşı tarafa bunu verin garanti bankası'na bu referans numarası ile sorgulatsın. Askıda kalmış olabilir işlem. Birkaç kez başıma geldi, ref no ile alıcı her seferinde hızlıca parayı alabildi.

  • antipodes  (21.01.16 13:43:03)
gönderdiğiniz garanti şubesi'ni arayıp operasyon bölümüne bağlanın.
o 3000 tl, havuzda onay bekliyor :)

  • mrtkbl  (21.01.16 14:51:30)