hangi traş şeyini kullanıyorsunuz

erkekler:)

olm sakal traşı oluyorum bu bakkaldan blue3 alıyordum ama bu tırt galiba.
neyi almak gerekir.
köpüğün bir önemi var mı sizce,?
şu makina +17 başlık olanlardan mı almak gerek.

şimdi hangisi iyi?
ben 2 günde 1 traş olmak zorundayım ona göre hesap edin.
yani haftada 1 değil.

mach3 kral. jeli sevmiyorum, köpük kullanıyorum.

  • Absinthe75c  (21.01.16 09:16:43)
bildiğin traş sabunu fırça ile köpürtüp blue 3 makına traş oluyorum

  • gaspetizm  (21.01.16 09:16:46)
iki günde bir tıraş olman gerekiyorsa cildini tahrişde etmemen gerek, krem falan kullan tıraş sonrası.

Tıraş olmadan önce de cildini ve sakalını yumuşatman lazım sıcak suyla, köpük ya da jeli de beklet yüzüne yedirdikten sonra. en son tıraş olursun. direk dalma yüzüne :)

ben mach 3 kullanıyorum, sakalım da çok sert.
  • redeath  (21.01.16 09:17:37)
Mach 3 iyi. Çok sakallı değilim ama ben beğeniyorum:)

  • bir ileti paylastim  (21.01.16 09:23:02)
normalde tıraş makinesi ile kısaltıyorum sadece ama sinekkaydı olmam gerektiğinde tıraş sabunu + fırça + mach 3.

  • inheritance  (21.01.16 09:23:33)
Mach 3 efsanedir isterse 150 bıçaklısı çıksın yerini başka bişey tutmaz

  • jamalbsf  (21.01.16 09:26:02)
Mach3 +1

Kullan atlarda da "blue 3 ice" candır.

Bıçak sayısını arttırmak çok gereksiz.

Ben haftada 2 defa safety-razor denen olayla tıraş oluyorum en sık tempoda.
  • nawar  (21.01.16 09:31:05)
blue3 o kadar kötü değil yahu. mach 3 daha iyi ama ben ikisini de kullanıyorum ve memnunum.

  • dafuq  (21.01.16 09:32:40)
Ben mach3 de fusion proglide da kullanıyorum, öyle hayati bir fark yok. Sadece fusion'ın tekli arka bıçağı var, düzeltmeler için iyi oluyor.

Köpük olayı ise hiçbiri o berberlerdeki klasik traş sabunu ve fırça ile yapılan yumuşatmayı yapamıyor. İmkan varsa öyle daha güzel, yoksa köpükler jellerden daha iyi.

Son olarak da traş sonrası ürünleri atlama bence.

Traş bıçaklarının yedeklerini de toplu olarak n11 gibi sitelerden güvenilir satıcılardan alabilirsin, baya ucuza geliyor.
  • Abdurrahman  (21.01.16 09:45:52)