[]

Açıköğretim- Okulöncesi Öğretmenliği

Cevabını bilen elime mum diksin :)

Lisede sayısal okuyup, lisans iktisat mezunu olan ve yüksek lisans ders dönemini geçip tez döneminde 4 yıldır takılı kalan öğrenciliği devam eden, atılmayan ama sanırım öğrencilik ile ilgili hakları devam etmeyen (uzatma sebebiyle) halihazırda özel sektörde sürünmekte olan 30 yaşındaki insanevladı şimdi tam da şu an okulöncesi öğretmeni olmayı düşünüyorsa ne yapabilir?

1. bu bölüm- okulöncesi öğretmenlik- hala açıköğretimle 4 yıl okunabiliyor mu?
sitesinde (git: abp.anadolu.edu.tr) 2013 itibariyle öğrenci alımı dondurulmuştır diyor. ama bazı sitelerde de hala öğrenci alımı olduğunu okudum..

2. açıköğretime sınavsız başlayabilir mi, evetse ne zaman, eylülü mü bekleyecek en yakın?

3. mezuniyet en yakın 34 yaş desek, iş alımı için okullar bu duruma nasıl bakar, çok mu geç olur? 3 yabancı dil, 65435 iletişim vs eğitimi artısı olmaz mı?

4. bir de formasyon diye bir şey vardı da, nasıldı, iktisat üzerine 2 sene formasyonla bir şey olabiliyor muyuz gidiş yolundan :)

Tüm örtmenlerden ve yakınlarından itinayla yorum beklenir efenim.

 
1.hayır.
2.evet, ekim gibi olur kayıtlar..

  • nrmnm  (20.01.16 20:38:08) 
olduğu kadar cevaplayalım.

1. hayır artık öğrenci alımı yok o yüzden burada okumanız imkansız. hala alım olduğunu söyleyenler yanlış bilgi veriyorlar.

2. açıköğretim belli bölümlere 2. üniversite için sınavsız alıyor. okul öncesi öğrenci alıyor dahi olsa sınavsız girebileceğinizi sanmıyorum.

3. memur alımlar eğer yanlış bilmiyorsam 35 yaşında son buluyor.

4. iktisattan formasyon alıp öğretmen olan hiç kimseyi ne duydum ne de gördüm ama yine de bunu daha iyi bilen birine sorun.
  • in search we trust  (20.01.16 20:46:55) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.