Bir insan kaç sene tatil yapmazsa kafayı yakar?

Zaten yanık olanları tenzih ediyorum, üniversite zamanında (ege) 4 yıl boyunca non stop yaz okuluna gitmis idim kafayı yakagelmistim o zamanlar.

Sizce tatil-okul ya da çalısma oranı ne olmalı?

Öyle bir şey yok, bulunamadı. Tatil son yıllarda çıkmış bir olgu. Bir de tatil denince Ege ve Akdeniz olmak zorundaymış düşüncesine karşı çıkıyorum. İşin seni zorlamıyorsa haftasonu bile yeterince uzun bir tatil olabilir. İşini okulunu sevmiyorsan üç ay tatil de az gelir.

  • Traveller  (19.01.16 23:28:45)
Bence oran 0 olmali. Tatile ihtiyac duymak bir insan icin acinasi bence. Neyin tatili derler insana, hayatin tatili mi var ki? 0 yetmiyorsa bir seyler yanlis. Muhtemelen asiri calisma mevcut.

  • f_d  (19.01.16 23:30:18 ~ 23:30:27)
yani gidilebiliyorsa yazın en az 1 hafta uzaklaşılmalı spontane hayattan işte. bunun bi oranı yok. bi şekilde vakit ayırıp kaçabilmek kişinin elinde. para da zaman da öyle

  • rajaz  (19.01.16 23:30:32)
Traveller +1

  • mza  (20.01.16 06:49:14)
kuusra bakma da ege üniversitesinde yaz okuluna gittin diye nasıl tatilini yakabildin ya?

3 gün 5 gün illa ki denk gelirdi, yaz okulu finallerinden sonraki haftasonnu birleştirsen gene giderdin acayipmiş.
  • tchuck  (20.01.16 07:26:26)
yaklaşık 3 yıl aralıksız işe ve okula ve staja devam ettim aynı anda. hiç tatil yapmadan :( evdeki zamanlarda da sunum, çeviri vs ile geçti. her yıl okuldan ötürü 4 ayın üstünde tatil yapan ben bu tempoya da alışmıştım. işler yolunda gittiği sürece kafa yanmıyor.

  • psikolog sulugoz  (20.01.16 08:07:42)
öğrencilik zaten tatil, yeme bizi şimdi :)

  • [silinmiş]  (20.01.16 08:18:52)