Türkiye'nin en iyi rock müzik yapan kişisi veya grubu ?

Kimdir ? Nedendir ? Yapılmış en iyi şarkı hangisidir ?

Çünkü can sıkıntısı.

kişiden kişiye değişir, bana kalırsa cem karaca'dır mesela, şarkılarını tüm türkiye'ye dinletebilmiş sınırlı sayıda insandan biridir.

  • omer haybo  (19.01.16 13:05:53 ~ 13:15:16)
herkese hitap etmek de bana göre kesinlikle bir kıstas değildir mesela. bana göre pentagram vardır.

  • floydian  (19.01.16 13:08:17)
Kişiden kişiye değiştiği gibi, geniş bir skala olduğundan, kişinin içinde bile değişebilir. Bana göre, metale yaklaştırıyorsak Pentagram, pop-rock diyorsak Mehmet Şenol Şişli'li dönemindeki Kargo (en çok Sevmek Zor albümü), kişiden bahsediyorsak Cenk Eroğlu, ballad gibi şarkılardan bahsediyorsak Tüzmen'in Son Rüya'sı, Anadolu Rock diyorsak Ünlü aklıma gelenler. Hepsi elma-armut olduğundan karşılaştıramıyorum da.

  • aychovsky  (19.01.16 13:12:56)
eh ben de yavuz çetin diyim bari.

  • tepedeki psychedelic adam  (19.01.16 13:42:56)
Mor ve Ötesi'nin Dünya Yalan Söylüyor albümündeki şarkılar tek tek zirveyi zorlar bence.

  • sertori  (19.01.16 13:45:40)
Yavuz Cetin.

  • jimicik  (19.01.16 13:53:52)
Mavi sakal.

  • taklayamigeldiklan  (19.01.16 14:13:32)
en iyi denilemez belki ama madem burada böyle bir havuz oluşmus turgut berkes'in kara kutu adlı albümü de atlanmamalıdır.

  • rachel  (19.01.16 15:01:10)
kişi-grup olarak değil de şarkı olarak düşünüyorum, ölçüt olarak kendime bilumum led zeppelin parçalarını alıyorum, dönence ve iki yol arasında kalıyorum :)

  • kül  (19.01.16 15:08:47)
Şebo
Eski ustaları saymazsak çıtayı yükseltmiş ve kaliteyi artırmıştır.
İlhan İrem de ayrı bir reistir. Post rock şarkı yapmış olması tek başına efso olması için bir sebeptir.
  • hasmetizm 2046  (19.01.16 16:43:34)
rock deyince pıt diye cevap verilmiyor ayrıca en'li sorular benim için çok zor ama pentagram, şebnem ferah, yavuz çetin üçlüsüne kesinlikle katılıyorum evet herkes söylemiş ama yazmasak olmaz .
ben bide metropolis'i eklemek istiyorum..
en iyi şarkıyı asla seçemem.
  • pamuk helvalar cebe  (19.01.16 17:05:57)