Müebbet alındıktan sonra üstüne başka süre eklenmesi

mesela 2 kere müebbet, üstüne 10 yıl ağırlaştırılmış hapis cezası vs alıyor birisi diyelim. bunun anlamı nedir? daha doğrusu gereği nedir? 2 kere müebbet olunca ilk müebbete daha ağır koşullar mı ekleniyor? ya da üztüne eklenen başka sürelerin ekstra bir getirisi mi var? yoksa sadece reenkarnasyon ihtimali göz önüne alınıp de mı yapılıyor böyle, garanti olsun diye...

temyiz olaylarını etkiliyor. ilkinde temyize gittin, suçsuz bulundun, ama ikincisinde yine suçlusun, müebbete devam. şartlı tahliye de aynı

edit: hukuksal bilgim amerika dizilerinden ibaret. bi de savcı esra var tabii
  • la noix  (19.01.16 13:02:04 ~ 13:03:05)
"Ağırlaştırılmış müebbet hapis mahkumların havalandırma, sohbet, arkadaş ve akraba ziyareti, haberleşme gibi tüm hakları kısıtlı. 23 saat boyunca tek başına yaşamak zorundalar, sürekli bir “hücre hapsi” içerisindeler."

Bir de af, şartlı salıverilme durumu yok. Üst üste ceza bindirimi bôyle bir şey sanırım.
  • stereoseyfi  (19.01.16 13:03:07)
aynı suçu iki kere işlemiştir, dolayısı ile iki kere aynı cezaya çarptırılır.

iki kişiyi taksirle değil de tasarlayarak, canice hisler besleyerek falan öldürmüştür mesela, iki kez ağırlaştırılmış müebbet alır.
  • bacardicola  (19.01.16 13:09:04)
alla belasını vermiş.

  • seyduna6687  (19.01.16 13:53:06)
müebbet cezasının yatarı 36 yıldır. bu kişi 2 kere 36 yıl yatacak. ayrıca bir genel af cıktıgı zaman biri gider diğeri yine kalır.

  • cok kara kislar gordum  (19.01.16 13:59:15)