server üzerinde form takibi nasıl yapabilirim?

dikkat bu duyuru 1000 tl altı cep telefonu, doğum kontrol hapı veya hobi içermez.

yazılımcı ve network uzmanı arkadaşlara bir konu hakkında danışmak istiyorum. local networkte bir tane server bilgisayarımız olacak üzerinde normal windows xp kurulu. diğer bilgisayarlar tarayıcıdan bu serverda bulunan bir sayfaya girecek ve form dolduracaklar bu formu gönder dediklerinde server üzerindeki databasede birikecek. sonra bunları bir panel altında görülebilir hale getireceğiz.

bunu kendi başıma yapabilir miyim? hazır wordpress template ve pluginleri kullanarak yapılabilir mi örnek olarak?

teşekkürler.

İlla kendi sunucumda olması gerekmez dersen Google Forms kullanabilirsin.

  • fuck is a four letter word  (19.01.16 11:13:38)
XP makineye wamp kurulur.
Basit bir html form oluşturulup PHP ile wamp üstündeki mysql'e datalar kaydedilir.
Networkteki tüm makineler xp makinedeki web servera ip aracılığıyla bağlanıp formu görebilir.
Yönetici sunucudaki dataları phpmyadmin ile inceleyebilir.

Kodlama bilginiz ufak da olsa varsa rahatlıkla yaparsınız.
  • quaker  (19.01.16 11:25:28 ~ 11:25:42)
php veya asp.net biliyorsan yapabilirsin

  • skid row  (19.01.16 11:30:59)
google forms kullan. öyle bir bilgisayar ayırmana hiç gerek yok. google drive çoğu işini çözer.

Bununla birlikte illa lazım ise ve PHP altyapısı kullanacak isen bir APACHE web server kullanarak yapabilirsin.

Bunun için de XAMMP iyi bir tercih.

Ama tekrar söylemek lazım, böyle bir iş için bir bilgisayar ayırmak oldukça gereksiz bir durum. Hem de böyle form üretmek bunun için database ayarlamak falan çok gereksiz işler. Ancak çok spesifik ve gizli bir konuda ihtiyacınız var ise kendi kaynaklarınızı kullanmayı tercih edebilirsiniz.
  • cursor  (19.01.16 11:33:31)
makineler internete bağlı değil. local network. bu nedenle google form olmaz.

  • mr.goodcat  (19.01.16 12:17:01)
LimeSurvey programını kullanın. (git: www.limesurvey.org)
Form hazırlama ve raporlama için bir ton özelliği var.
Sitesinden dosyalarını indirip bir web server üzerine koyabilirsiniz ya da direkt XAMPP içeren kurulumu var, onu indirip kurarsınız.
  • whitea  (19.01.16 13:06:43)