Çok ayarlama kasmadan yeni müzik keşfedebileceğim mecra (ofiste)

selamlar,

ofiste çoğu site yasaklı, soundcloud, last.fm, spotify vs hepsi kapalı :\ youtube açık bir tek, autoplay yapıyorum, arada güzel şeyler geliyor ama sonrasında bi sapıtıyor illa, tutarlı değil çok. ve onda da güzelce liste tutamıyorsun, ya da bana hiç kullanışlı gelmiyor. daha doğrusu youtube yeni müzik keşfetmek için kullanışlı gelmiyor, genre falan rahat ayrıştıramadığım, istediğim gibi müzikal kriterlere göre listeleyemediğim ve filtreleyemediğim için.

telefondan girsem spotify'a falan mesela, kotadan önce şarj sorunum var. her zaman takamıyorum şarja. hadi taktım diyelim, o zaman da kota devreye giriyor...

nasıl yapayım? nasıl keşfedeyim yeni müzik? ofis müzik dinlemeye en çok vaktimin olduğu yer neredeyse ve verimli kullanmak istiyorum. çok uzak kaldım müzikten zaten, özlüyorum çok fazlasıyla... bi yardım edin nolur :(

ne tarz seversin bilmiyorum ama b!p kanalına bakabilirsin: www.youtube.com

  • teknikekip  (19.01.16 08:28:15)
deezer?

  • dessy  (19.01.16 08:34:35)
www.youtube.com

playlistlerin içinde yaklaşık 10 tane kadar türkçe müzik var, 60-70lerden. bence seversin.

www.youtube.com barış manço - nick the chopper

www.youtube.com
grup hardal ikisi de.
  • inheritance  (19.01.16 08:35:01)
ofiste çalışırken ben radyo dinliyorum genelde. lounge.fm ve voyage. çok kafa da karıştırmıyor güzel oluyor.

  • o kadar da degil aga  (19.01.16 08:35:50)
  • nedendir bilinmez  (19.01.16 08:36:06)
aslında tercihim yabancı müzik. yerli piyasa zaten kısır, çok keşfedilmeyi bekleyen bişey de yok gibi (olanları da kolay keşfediyorum genelde) :)

yabancı olarak da bayağı geniş yelpazem var diyebiliriz. elektronik, indie, jazz, alternative gibi şeyler dinliyorum. hepsinin de alt kolları var haliyle ve bazen spesifik bir alt kolda takılmayı seviyorum. bunun gibi şeyler yapmaya imkan versin bana mesela. istediğim tarza ait yeni çıkan müzikleri listelesin, sondan başa doğru dinleyebileyim. sonra listeme favorilediğim şarkıları atabileyim, sonra favori listemi de istediğim gibi filtreleyebileyim, ekleme tarihine, tarzına, çıkış tarihine göre vs vs.

edit: deezer, 8tracks, myspace, pandora vs de kapalı :(
  • loveinaflipbook  (19.01.16 08:49:50 ~ 08:50:44)
İTÜ rock radyoyu dinlesene, çok güzel. Ben çok güzel parçalar/sanatçılar keşfediyorum. Sadece internet yayınları var.

  • dessy  (19.01.16 08:52:58)
tapinradio

  • kupigometa  (19.01.16 09:20:35)
  • scheisskopf  (19.01.16 16:25:37)