Yurtdisinda alinan degeri 1500 euro'nun ustunde 2.el urunu tr ye sokmak.

Mumkun mu? Urun 2. El olunca vergilendirme gümrük vs. nasil oluyor?
Ürünü aldigim yerden tr’ye kargo yapip gumrukte bicilen deger uzerinden vergi mi odeyecegim, nasil olacak?
Tum bunlari vergi mukellefi olmayan gercek kisi olarak yapabiliyor muyum?
Aradigin cevap icin surayi oku derseniz o da kabulum.

kullanılmıs makina vs. ithalatı cok sıkıntılı.
firma sıfır olarak verebilecek mi?
faturayı ufak kesebilecek mi?
  • kingcyrax  (18.01.16 22:42:51)
Firma degil, sahistan almak istiyorum ben. Fatura isi nasil olacak bilemedim simdi. 3-5 bin dolarlik bir mali gidip bir sahistan satin alip tr'ye sokmam mumkun degil mi acaba?

  • stavro  (19.01.16 10:57:22)
malzeme ne kadar büyük hocam?
satıcı sağlam mı?

yani 75 USD desen yerler mi gümrükte? piyasa araştırması yapılırsa örn teknosa vs. orada görülen fiyattan işlem yapılır. vergilendirilir. +%18 kdv en az.
üretici ona göre proforma düzenler mi?
free of charge - sample olarak yazar mı?
  • kingcyrax  (19.01.16 14:02:15)