3 iş arasından iş seçme durumu

merhabalar,

yaz için iş bakıyorum ve üç opsiyonum var.

birisi kurumsal bir şirkette 2500 maaş + yemek + özel sağlık sigortası ile 4 aylık çalışma. haftada 5 gün, 9 - 6 ve vardiyalı. bu işi alma ihtimalim %100.

ikincisi bir film setinde 6 hafta çaışma. para henüz konuşulmadı, kocaelinde. masrafları karşılamalı. parada anlaşabilirsek bu işi alma ihtimalim %95.

üçüncüsü yurtdışında 20 25 günlük bir çalışma. 3500 ile 5000 euro arasında ücret. işveren bir spor federasyonu. tüm masraflar karşılanmalı. bu işi alma ihtimalim %50.

bu yıl mezun oluyorum bir aksilik çıkmazsa ve yazı biraz eğlenceli geçirmek istiyorum normalde. gezmek vs filan planlamaya çalıştım ancak para biriktiremediğim için mecburen çalışacağım. siz olsanız bunların arasından hangisini tercih edersiniz? hangisini önerirsiniz ve neden?

şimdiden çok teşekkürler.

Okuldan yeni mezun olup böyle işler bulabiliyorsan helal olsun...
Yurtdışında 25 günlük çalışma ile en kötü 3500€ yani 12bintl civarı gibi bir ihtimal var ise 1. kurumsal şirketi otomatik ele zaten 4 ayda 10bintl yapıyor.
film seti ücreti belli olmadığından ve zaman olarak seni bir hayli yoracağından dolayı hiç tavsiye etmem.
oyum yurtdışından yana...
  • seindfeld  (17.01.16 20:02:39)
yeni mezun oluyorum ancak okula girdiğim günden beri sürekli çalışıyorum çok farklı iş kollarında. o yüzden aslında seçenekler var. film seti yoracak ama denemek de istediğim bir iş. 1. işteki de medya işi, bunu da göz önünde bulundurabiliriz, yazmayı unutmuşum.

  • klassno  (17.01.16 20:06:18)
yurtdışı için uğraşırdım ben de.

  • king lizard  (17.01.16 20:06:36)
yurtdışı işini tercih ederdim.

  • seyduna6687  (17.01.16 20:10:42)
çok net üçüncü seçenek. Hem muhtemelen maaş olarak en yüksek, hem zaman olarak en az. Ayrıca yurt dışı tecrübesi de cabası. daha ne olsun

  • tss  (17.01.16 20:14:53)
Verdiğiniz bilgilere göre tabi ki yurtdışı. Hem yurtdışı tecrübesi hem de maddi açıdan tercih edilir. YAz dönemi için yani kısa süreli düşünüyor olmanız da etkili tabi.

  • 44  (17.01.16 20:29:30)
bu arada, ikinci iş için benim isteyeceğim rakam 15 20 bin lira arasında olacak. tabii bi pazarlık olacaktır bunun üstünden ama, benim aklımda bu var şu an.

  • klassno  (17.01.16 20:40:24)
yurtdışı +1,bölüm nedir ?

  • mutlu yillar sana  (17.01.16 21:17:04)
6 hafta için yeni mezuna masraflar + 20,000 he mi? gece gece iyi güldüm kardeş.

  • bobinhoo  (17.01.16 21:58:59)