Dinlediğinizde tüylerinizi ürperten şarkılar var mıdır?

Tüyleri ürperten derken "korkmak" anlamında değil tabii ki :)
Böyle eskileri hatırladığınız, duygulandığınız, yaşlandığınızı hissettiğiniz ama dinleyince hala ilk andaki gibi içinizde birşeylerin kıpırdağını anladığınız şarkılar.

Benimkilerden bir tanesi bu mesela...Her ne kadar Lynyrd Skynyrd şarkısı olmasına rağmen bu versiyon ile tanıdım bu şarkıyı ve radyoda çalmasını saatlerce bekleyip kasede kaydetmişliğim vardır. Sonrasında ise harçlık biriktirip kasedini almıştım...Ne günlerdi...
www.youtube.com

tesadüf ben de no leaf clover diyecektim. pink floyd hey you var. aslında çok fazla var ama aklıma gelmiyor. mesela high hopes var, down - stone the crow var. pentagram şeytan bunun neresinde. sertab erener - yolun başı, sezen - küçüğüm, ahmet kaya - yakarım geceleri, hep sonradan

oha bu liste bitmez, iyi geceler (:
  • alm est  (16.01.16 23:11:44)
www.youtube.com

çok bilindiktirler ama yaş aldığımı hissetme, nostalji anlamında ne zaman denk gelsem bi ürpertir bunlar. duygulandırır.

bi 10 yıl sonra da (şimdi olduğu gibi) şunlar tüylerimi diken diken edecek buraya da not düşmüş olayım döner bakarım:

www.youtube.com

Ben de bu duyuruyu bekliyormuşum resmenhfjghsjhgkajsd
  • kararsiz renk  (16.01.16 23:47:26 ~ 23:49:49)
hem lirikleri hem theremin yüzünden www.youtube.com

  • freya  (17.01.16 02:23:29)
www.youtube.com

büyüklere hiç girmeyeyim, comfortably numb, epitaph falan. unforgiven klişe olabilir ama o sözler eskimez. aman zaten büyük küçük dolu. bu bir dilim olsun :)
  • godoşu beklerken  (17.01.16 03:53:23 ~ 04:36:56)
önceden atılmış olabilir linklere bakamadım duyuruyu takibe alıyorum daha sonra bakacağım :)

www.youtube.com

edit: abi valla öldürüp öldürüp diriltiyor. the grass was greener deyişi yok mu....
  • freetakilir  (17.01.16 04:30:00 ~ 05:13:22)
tool - vicarious, 10,000 days
dredg - lechium, bug eyes
pain of salvation - beyond the pale, a trace of blood, iter impius, kingdom of loss, the perfect element, in the flesh, undertow, ashes
opeth - black rose immortal, deliverance, ending credits, to bid you farewell, in my time of need, hours of wealth, atonement
blackfield- pain, epidemic, blackfield
porcupine tree - trains, heartattack in a layby, arriving somewhere but not here
riverside - reality dream 2, i turned you down, conceiving you
god is an astronaut - a deafening distance, fragile

daha cok var da yeter baba bu kadar :D
  • baldur2  (17.01.16 04:47:55)