php.ini

upload size'ı değiştirmem lazım ama ftp server'da php.ini dosyası görünmüyor. Kendim php.ini dosyası oluşturup upload size'ı değiştirebilir miyim? Eğer bu mümkünse php.ini dosyasını nereye kaydetmek gerekir?

not: free hosting kullanıyorum.

Onu sen değil, server yöneticisi yapabilir ancak.

  • ataturkiye  (25.10.09 14:36:27)
bir htaccess dosyasın olusturup içine :

php_value upload_max_filesize 8m

yazıp, upload scriptinin bulunduğu klasöre koyup dener misin?
  • yasaluyari  (25.10.09 14:37:39)
@yasaluyari

olmadı.
  • ocanal  (25.10.09 14:47:54)
server daki php versiyonu nedir?

bir de şunu dener misin?

scriptin başına :
ini_set('max_upload_filesize', 8388608); (8 MB yapması gerekiyor)
  • yasaluyari  (25.10.09 18:44:41 ~ 18:48:09)
@yasaluyari

php versiyonu 5.2.10

joomla kullanıyorum, upload'ı bileşen ve kendi modülü yapıyor, yani .htaccess'i veya php.ini'yi components'in içinde oluşturuyorum . Şimdi bu verdiğini nereye yazmam gerekiyor modül içerisindeki scripte mi eklemem gerekiyor.

edit: eğer dediğim gibiyse yaptım, yine değişiklik olmadı.
  • ocanal  (25.10.09 19:32:25 ~ 19:33:23)
root klasorune (yani web sitenin root klasorune www, public_html gibi) php.ini dosyasini max_upload_size ve max_post_size degerlerini degistirerek yukle. yeni cpanel versiyonunda her site icin ayri php.ini dosyasi yaratiliyor galiba. Benim de root public_html klasorunde php.ini dosyasi var ve ben yuklemedim. Benim de versiyon 5.2.10

  • ergecsenturk  (26.10.09 15:15:39 ~ 15:16:05)
sorun zaten orda php.ini dosyası görünmüyor.

phpinfo(); ile belki php bilgilerinin nerede olduğunu öğrenirim diyerek

<?php
phpinfo();
?>

şöyle bir php dosyası oluşturdum ama çıkan sayfada yine php.ini ile ilgili bilgi yer almıyor.
  • ocanal  (26.10.09 17:09:54)