şarap

Geçen cuma açılıp biraz içilip ağzına tıpa takılarak dolaba konan şaraba bir şey olur mu ?

hayır

  • hewit  (13.01.16 22:53:21)
şarabı açınca bitirmeyi tercih ederim. bitiremeyip mantarı geri taktıysan şişeyi yan yatır. hava almasın. şarabın tadı çabuk bozuluyor. ilk günü tadı alamazsın dolaba da koysan dışarda da tutsan. o yüzden o şişe açıldı mı bitecek :)

  • e a p  (13.01.16 23:08:14)
hayir hic birsey olmaz bir ustteki eksper e bakma sen. hava temasiymis tee allam.

  • tezek  (13.01.16 23:32:51)
sulu bira içip alkol içtiğini zannedenlere bakma sen şaraba da fondip çeker bu cahiller pmfkmf.

oksijenle etkileşime giren şarap sirkeye dönüşür cahilciğim. ayrıca dolaba koymak o bozulmayı durdurmaz sadece kimyasal tepkime süresini uzatır. o da üç beş gün falandır. bir de şarap ne kadar eskiyse tat o kadar hızlı bozulur vs vs.
  • e a p  (13.01.16 23:40:26 ~ 23:41:12)
ya şu an benim için tadı çok da önemli değil açıkçası. bünyeyi bozmasın yeter :D @e a p

  • monty python  (13.01.16 23:43:49)
olur mu öyle ya sen hiç tadı gitmiş şarap içtin mi iğrenç bir şey :) yine de bünyene birşey olmaz evet. ama bunları da bil yani, şarap tazeyken güzel ;)

  • e a p  (13.01.16 23:46:02)
neyse ben bi tadına bakayım da çok çok kötüyse içmem heralde. teşekkür ederim cevabın için :d @e a p

  • monty python  (13.01.16 23:47:42)
bon appetit ;)

  • e a p  (13.01.16 23:48:13)