Acil! Lens Sorunu

Dışarı çıkmadan önce lenslerimi takarken gözüme battığını fark ettim, sağdakini çıkardım. Soldakini ise çıkarmaya çalıştığımda tamamen kaybolduğunu gördüm. Önce yapıştığını düşünüp tam 1 saat çıkarmaya çalıştım. Solusyonun yarısını bitirdim, gözüm tahmin edebileceğiniz üzere kıpkırmızı. Sonra düşmüş olabileceğini aklıma geldi. Numaralı gözlüğümü taktım, hiçbir fark yok. Yine de göze yapışmış, içinde erimiş falan filan gibi acayip düşüncelere gidiyorum. Sizce lens yapışsaydı gözlüğü taktığımda muhakkak bir fark olur muydu?

Onu bunu bilmem de üste kayabiliyor bazen. Göz kapağını kaldırıp telefon flaşı ile falan bak. Çok kurcalama ya da doktora git.

  • Atimi  (13.01.16 18:03:42)
göz kapaklarının altını kontrol et mutlaka.

gözlük taktığında görüntünün netliği lensin sadece göz bebeğinin üzerinde olmadığı anlamına gelir fakat gözünün farklı yerlerinde olmadığı anlamına gelmez.
  • islergucler2  (13.01.16 18:04:33)
büyük bir ihtimalle lensiniz göz kapağının arka tarafına kaymıştır. lens gözde eriyen bir malzeme değildir.

gözünüz lensi yabancı madde olduğu için bir zaman sonra atmak isteyecektir. gözünüzle daha fazla uğraşmayınız, lens kendini hissettirecektir.
  • naturelist  (13.01.16 18:06:28)
Bir kere bana da ayni sey oldu. Lensi aynaya bakmadan cikartmaya calisiyodum, cikartmisim ama firlamis. 5 dakika sonra yerde kurumus halde buldum katlanmisti ve acamadim da yirtildi lens. 5 aydir kullaniyorum hic goz kapagima falan kaymadi gozunu kapatip ovustur istersen. Evde varsa goz damlasi damlat kapagini ovustur varsa yerine gelir zaten

  • matilda  (13.01.16 18:31:16)
Cevaplar için hepinize çok teşekkür ederim, kızarıklık biraz geçti ama çok hafif bir ağrı hala var. Yarın doktora gidicem.

  • leroy smith  (13.01.16 19:04:17)