muhabbet kuşuna oyuncak tavsiyesi

kuşumuz 6 aydır bizimle. kafesi falan açık, salonun ortasındaki ahizeye asılı aynalı salıncağı var. kafesinde çanı var. ilk aldığım oyuncak çandı. aşık gibiydi çana. ama son zamanlarda günde 1-2 kere çok sinirli bir şekilde vuruyor çana, çıkarsam mı çanı diye düşünüyorum ama sonra koynuna alıp uyuyor, ben de vazgeçiyorum.

ama sıkıldı sanırım artık oyuncaktan? en azından birkaç haftalığına çanı alayım da yerine başka oyuncak koyayım diyorum. ne diyorsunuz? ne alayım oyuncak? kafese takabileceğim bir şey olsun (kafes küçük).

iç içe girmiş halkalardan al.

  • burty  (13.01.16 15:50:31)
@kaptan: o olabilir evet, peki küvet küçük mü? kafes küçük de cidden.

@burty: çan zaten iç içe girmiş halkaların ucuna bağlıydı. yani bir değişiklik olmaz kuş için.
  • oymak beyi  (13.01.16 16:02:40)
papağan oyuncakları da hitap ediyor bence muhabbet kuşlarına. örneğin şu tür kalın ipli oyuncakların ipini gagalamayı/ısırmayı sevebilir: www.evcilsehri.com

  • boshi  (13.01.16 16:29:01)
@boshi iplerden tavsiye etmem aldım tınlamadı hiç.

ne alırsan al plastik al, gagalamayı aşırı severler. aynalı yuvarlak halkalar iyidir.

paran varsa apple watch alabilirsin, televizyon izlemeye bayılıyorlar.
  • confessions of an adman  (13.01.16 16:32:56)
@confessions of an adman, kuşa göre değişiyor demek ki. bizim eşek canı sıkıldıkça o ipe sardırıyor. halı dokur gibi geçiyor başına :D

  • boshi  (13.01.16 18:03:49)