Hosting alacağım

alacağımda kişisel bir sayfa olmayacak. bir topluluk için alacağım. yani en iyisinden, en hızlısından olmalı. fiyatı önemli değil. tük olması yeterli. sizce nereden almalıyım ?

valla, epey taraflı olacak ama www.forumsunucu.com var özellikle topluluklar ve forumlar için uygun :) bizzat benim diye söylemiyorum, bir sahibi vardır ki öyle iyi insan, öyle yardımcı, öyle de öyle.

gerçi dürüstlük olsun, hız sorunlarımız var biraz verimerkezi amerika'da diye. türktelekom'un yurtdışı çıkışları ölmüş durumda bir süredir. "sitelerimiz" bölümüne bak, siteleri biraz gez, beğenirsen al.
  • harzem  (28.07.07 13:29:20)
baktın o olmadı ben sağlayabilirim :) referanslarım vardır (1 adet kültür dergisi, bir adet wow guild topluluğu ve eheh bazı şirketlere)

(sınırsız mail + subdomain desteği)

(fiyat oldukça uygundur)

iletişim : akhunaktosun [at] yahoo [dot] com
msn : akhunaktosun [at] suxwatex [dot] com
  • deckard  (28.07.07 13:52:10)
aruba var. fakat herhangi bir illegal icerik tespit edilirse donduruluyor account.
ve yine fakat hizli, ucuz. bir ara sinirsiz alan paketleri vardi. bilmiyorum devam ediyor mu.

  • sourlemonade  (28.07.07 14:15:57)
Neden yerli olmak durumunda?
Hayır çok mühim değilse servage.net gibi bir şeyi kaçırmak istemezsin belki.
300 küsür gb alan, sınırsız trafik, baya da hızlı ama dedicated falan değil doğal olarak.
aylık 6-7€ hemi de mütüş.
  • kurukafa  (28.07.07 19:45:08)
servage türü olan hostinglere "overseller" diyoruz. aslında adam başı 3 GB alan veriyorlar, ama kimse 3 gb doldurmadığı için 300 gb diye tanıtım yapıyorlar. eğer 3 gb'ı doldurmaya kalkarsan da seni "aşırı kaynak kullanımı" yüzünden sunucudan atıyorlar. çok standart taktiktir, bu şekilde binlerce hosting vardır. hatta isteyen benim ingilizce yazımı okuyabilir bu konuda:
www.simplemachines.org
(üyelik gerektirir, ücretsizdir, oluverin!)

yani öyle inanmayın 300 gb 500 gb alanlara, 2 TB trafiklere.
  • harzem  (28.07.07 21:00:31)
Öyle olması muhtemel zaten, her üyeye o kadar alanı şırak diye ayırmaları veya bant genişliklerini hepsine ful kullanıma göre anında scale ettiklerini zaten düşünmek saflık olur.
Fakat kendisiyle host edilmiş ortalama yüklü komünitelerin sürekli dosya yollayıp çektiği forumlar portalların kurduğu siteler gayet rahat çalışmakta.
Aynı mantıkla gmail de herkese 2gb mail alanı vermemekte, veya hepimiz cep telefonuyla konuşalım bakalım telefon şebekesine ne oluyor : )
Şu anda kullandığım ve "atılmadığım" bir kullanım şeklinden daha azını daha pahalıya satan yığınla host mevcut.
Bahsettiğim nokta biraz tecrübeyle alakalıydı yani.
  • kurukafa  (29.07.07 00:58:52)
www.kriweb.com var, tuzlu biraz ama pek memnunuz biz.

  • yuxel  (31.07.07 09:36:57)
(bkz: #11445880)

  • thefirstfbli  (19.12.07 22:59:38)
türk alma kesin.

www.netber.com
  • thefirstfbli  (23.05.09 00:08:14)