nasıl uyuyorsunuz?

sol yanın üstünde, sırt üstü, yüzüstü vs. ve cinsiyet pls.

ben sırt üstü yatıyorum, 1 dk geçince yana dönüyorum, sonrasında da yüzüstü yatıyorum. yani uyumadan önce bi 180 derece dönmeden uyuyamıyorum. Ne yaptıysam olmadı yani. Aşağıdaki duyuruyu okuyunca aklıma geldi.

Mümkün değil yüzüstü uyuyamam, boğuluyor gibi oluyorum.

Sırt üstü ya da sağ kolumun üzerinde uyuyorum (kadın)
  • lcha  (13.01.16 12:48:18 ~ 12:50:12)
hep yüzüstü uyurdum, bel sakatlıklarından sonra bu alışkanlığımı zorla değiştirdim. artık %70 dizlerimi karnıma çekerek yan yatıyorum, %15 sırtüstü, %15 de karışık. erkek.

  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (13.01.16 12:48:25)
Sol 20dk
Sağ ( en uzun)
Yüzüstü sola bakarak
Sol
Sırtüstü
Son uyanıp sola yan yatarak 5-10 dk kendime gelmeye çalışırım
Sıra bu
  • sadegazoz  (13.01.16 12:48:27 ~ 12:49:40)
hep sağ omuza yatarım. uykum çok hassastır o yüzden en ufak bir seste sola falan dönerim ama deliksiz uyuyorsam yerimden kıpırdamam. sırt üstü asla rahat edemem yüz üstü de ara sıra bazı bazı dişiyim bu arada
sırf üstümsü ama yine hafif yana doğru ve kollarımı yastığa kaldırarak uyumayı da severim ohh yeller eser dizüstü var bir de onu hiç denemedim :P

  • neira  (13.01.16 12:48:34 ~ 12:50:27)
yüzüstü, sağa yatma, sola yatma şeklinde dönerek uyuyorum

  • sta  (13.01.16 12:48:51)
sağ veya sol omzumun üstüne yatıyorum. gece gereksiz üzerine yattığım kolun uyuşması ile uyanıyorum. er kişiyim.

  • pisekar v2  (13.01.16 12:52:57 ~ 12:53:37)
sağa dönük, cenin pozisyonu.

  • zgrydn  (13.01.16 12:55:20)
Yüz üstü, yayılabildiğim kadar yayılıp ısıyı dağıtıyorum.

  • arnold schwarzeneger  (13.01.16 12:56:12)
sırt üstü sağ çapraz genelde en rahat ettiğim yön ama tabi zaman zaman değişiyor. değiştiğinde de nasıl olduğu belli değil.
böyle musluk ayarı yapar gibi hafif hafif yatakta yönümü çeviriyorum. doğru noktaya geldiğim yerde uyuyorum.

  • air  (13.01.16 12:59:44)
önceden yüzüstü yatıyordum ama reflü olduğumu öğrendiğimden beri sola dönük cenin şeklinde yatıyorum, iki yastıkla birlikte.

  • nice tnetennba  (13.01.16 13:28:58)
yüz üstü +1

aslında sağlıksızmış. ama başka türlü uyuyamıyorum:/
  • peggy  (13.01.16 14:10:36)
Cocukken hep yuzustu uyurdum, simdi sirt ustu gozlerimi kolumla kapatarak uyuyorum. yas 24

  • bollocks44  (13.01.16 14:54:45)
saatlerce aynı pozisyonda uyumak teknik olarak imkansız zaten senin seçtiğin bir şey değil. iç organlarına uyguladığın basıncın değişmesi ve dengelenmesi için vücudun otomatik olarak döner sağa sola. komadakileri bu yüzden sık sık dönderirler sağa sola, ciltte oluşacak morlukları da engellemek için vs. keyif değil ihtiyaçtır. dürtüdür, biyolojiktir.

  • e a p  (13.01.16 23:16:42)
Önce sağa sonra sola sonra tekrar sağa döner uyurum. Bazen uyuyamam iki saat o zaman keyfim kaçar. Hırsım kovalar.
Bazen kolumu yastığın altına sokar bir ayağımı yataktan sallandırırım bazen kımıldamadan asker gibi uyurum. Çoğu zaman sızar kalırım yatakta. Uyanınca tavana bakarım: ışıklar içinde uyumuşum.
Bazenleyin yastığın tersini çeviririm, sıcak olunca tekrar tersini çevririm. Ne demiş atalarımız ayağını sıcak tut başını serin uyu derin derin. O yüzden çorapla yatarım her gün. Ama soğuklarda çiftçorap yatarım. Ayaklarım ısınınca çorabı topuk kısmından çıkarırım ama uçları hala kapalı durur. Bazen yatağın üstüne yatarım içine girersem uykum kaçar, size de oluyo mu, oluyordur. En sevdiğim uyku şekli cenin. Am utanırım biri bakarsa cenin uyuyamam. Bunun için yalnız olmam lazım. Ayrıca misafirlikte de uyurum . Her türlü uyurum yaa. Bursalıyım.
  • etki  (13.01.16 23:18:48 ~ 23:28:01)