aras kargonun bana teslim etmediği üründe hasar olması

sanalpazar'dan ısıtıcı aldım, aras kargo ile gönderdiler. kargo takip numarası ile kontrol ettiğimde kendisine teslim edildi yazıyordu ancak bana hiç bir şey teslim edilmemişti. şube hiç bir şekilde telefonlarını açmadı. çağrı merkezi ile 1 hafta cebelleştikten sonra dün beni arayıp kargonuz apartman görevlinize teslim edilmiş, isim yanlış girilmiş dediler. dün ben aldım paketleri ve paketlerden biri iyice ezilmiş, içinde ki ısıtıcıda ufakta olsa zarar görmüş. üstelik apartman görevlimiz hayır 6 ocakta değil, daha bu cumartesi 9 ocakta getirdiler, yalan söylüyorlar, üstelik almak istemedim zorla bıraktılar diyor.

satıcı kontrol edip almalıydınız, satış sözleşmemizde de bu uyarı var diyor. kargo çağrı merkezi o anda tutanak tutturmalıydınız diyor, izah ediyorum kayıt tutmaktan başka bir halt etmiyorlar. şube tabii ki telefonları hiç açmıyor vesaire vesaire...

nerdeyse 10 gündür bu konuyla uğraşıyorum ve delirmek üzereyim. şubeye direkt gidemiyorum çok ters bir istikamette. ne yapmak lazım? böyle bir şey yaşayıpta bak şöyle çözmüştüm tüketici haklarına göre diyen vardır umarım aramızda...

hasarlı olmasını geçtim. en başta senden başkasına teslim edemezler o kargoyu. buradan yardır ve işin peşini bırakma bence. sakin sakin. en sevdiğim şeydir böyle ibneliklerle uğraşmak.

  • tavish11  (13.01.16 11:55:25)
ben teslim almadım, teslim belgesini ibraz edin ya da ürün bedelini bana ödeyin diyeceksin. gönderen kişi kapıcının adını yazacak değil ya, uğraşırsan sonuç %100 senin lehine olur.

  • animalman  (13.01.16 12:31:10)
sana teslim ettiklerine dair belge iste. onlar uğraşsın ondan sonra

  • argent dawn  (13.01.16 12:45:54)
zaten twitterda falan yazınca ancak dönüş yaptılar, normal şikayet kaydıyla dönmediler. bir daha arıyorum bakalım çağrı merkezini ve satıcıyı...

delirmek üzereyim.
  • Phoebe  (13.01.16 14:08:11)
Aras kargo 31 Aralıkta kargomu "evde kimse olmadığı için" teslim etmedi, gel kendin al şubeden dedi. O gün bütün gün evde birileri vardı, ama Istanbul'da kar vardı ve kargo da kedi kumu olduğu için beyefendiler üşenmişler zaar. Aynı sizin gibi telefonlarıma çıkmadılar. Bir gün sonra posta kutumun üzerine "geldik bulamadık" kağıdı yapıştırmışlar ama ne tarih ne saat ne de kargo memurunun adı yok. Satıcı ile irtibata geçtim, başka bir kargo firması ile gönderdiler. Leş bir firma Aras Kargo.

  • SiyamkedisiZorro  (13.01.16 14:59:47)