Ebay UK Alışveriş Hakkında

Merhaba,

Ebay UK'den elektronik alet almak istiyorum. Nelere dikkat etmem gerekir acaba?

Kargo olarak Postal servis seçeneği var sadece. Sanırım bu devlet kargosunu. Bu şekilde kargo takibi yapılabilir mi ve takribi kaç günde gelir?

Saygılar

saticinin guvenilir oldugundan emin olman gerek, urunu begenmezsen, kirik, bozuk, sahte cikarsa geri gonderme maliyeti alicinindir cogu zaman.

odemeyi paypalle yap ki bir sorun olursa arada aliciyi koruycan bir kurum olsun.

evet posta kullanirlar genelde ve takip numarasi verirler. tahmini 2 hafta icinde gelir.

elektronik alet ise %99 gumruge takilir, gumruk vergisi verip urunu gumrukten teslim alman gerekebilir.
  • ocaan  (12.01.16 21:03:59)
teşekkürler.

50 doların altında ürün. gene de gümrük çıkabilir mi?

Acaba daha hızlı gönderim şartları yok mu? Mesela Amazon gibi 3 günde gönderebilirler mi?
  • Mehmet Ersoz  (12.01.16 21:23:31)
saticiyla iletisime gecip fiyat farki karsiliginda kargo ile gonderim isteyebilirsin.

bizim gumruk memurlari isguzar oldugu icin elektronik gorduklerinde fiyata bakmadan genelde ayiriyolar kenara, ama takilmayabilir de.
  • ocaan  (12.01.16 22:54:50)