Fotoğraf makinesi lensinin iki tarafında da kapak oluyor mu?

Yeni DSLR aldım lakin biri cihazın üstünde, diğeri lensin makineye takılacak kısmında toplam iki koruyucu kapak var.
Peki lensin dışarıda kalan kısmı için koruyucu kapak olması gerekmiyor mu? Öyle bir şey çıkmadı.

gerekiyor. çanta varsa minik göze baksana.

  • hushhush  (12.01.16 16:29:59 ~ 16:30:23)
mantiken olmasi lazim ama makineye gore degisir aslinda, bilemedim. en olmadi ebay'de 1-2 dolara siparis et.

  • fortisvita  (12.01.16 16:30:28)
Baktım ama çıkmadı. Diğer kapak standart olsaydı da ön tarafa takılsaydı keşke. Lensi taşırken çanta içinde hava kabarcıklı poşete sarılı şekilde saklasam çok mu riskli olur?

  • hadi ya la  (12.01.16 16:42:59)
öyle riske girilir mi, en kısa zamanda kapak al :')

  • freya  (12.01.16 16:58:17)
Yurtdışından sipariş versem geç gelir, türkiye'de bulunur mu ki?

18 55 kit lens.
n11'de internet üzerinden gönderen mağazaya onay vermesem eksik parça var diye çok mu saçma olur?
Fiyatı ucuz bir parça ama uğraştırıyorlar.
  • hadi ya la  (12.01.16 17:02:46)
satıcıya söyle "lens kapağı çıkmadı, kapaksız lens mi olur" de. yollayınca ödemeyi yaparsın. bu haliyle çizersin lensi. o da eksik ürün satmamayı öğrenmiş olur.

kapak şöyle bir şey olacak.

urun.n11.com
  • holydreamer  (12.01.16 17:29:29)
Objektifi neden çıkartıyorsun ki? Her tak çıkarda toz riski vardır, eğer tek objektif kullanıyorsanız çıkartmayın.

  • fuya  (16.01.16 16:06:00)