Allah Rızası İçin Biri Beni Eğitsin Artık !!

Çok saygıdeğer, sayın Ekşi Duyuru sakinleri, Çıldırmak üzereyim..

Doğuştan gelen bir yeteneğim olduğunu düşünüyorum. Lakin maddi durumumun bana sunduğu sınırlı imkansızlıklar yüzünden bu zamana kadar hiç kursa gitmek nasip olmadı. Bu resim denen meret de olmuş zengin işi (gerçi hep öyleydi ama..) Aldığım para bana zaten gıdı gıdına yetiyor. Tıpkı Akakiy Akakiyeviç gibi oradan buradan arttırıp ihtiyaçlardan kısıp resim malzemeleri almaya çalışıyorum. İnternet'te sergilerde insanların yaptığı şeyleri gördükçe moralim bozuluyor ama artık canıma tak etti.. Kendi çabalarımla bir kaç bir şeyler karalıyorum boyuyorum. Ortaya da pekte fena sayılmaz bir şeyler çıkıveriyor. İlgilenenlere gösterebilirim. Artık adam gibi eğitimini almak istiyorum. Ama fiyatlara baktıkça hevesim kursağıma yaklaşmakta, tırnaklarım ağzımda gözüm uzaklara ööylece bakmakta.. Şimdi tekrar soruyorum;

Var mıdır bana burs ya da düşük bir ücretle resim kursu verecek bir Üstad ?

kendi kendini niye eğitmiyorsun? kitaplar videolar var oldukça fazla. deneme yanılma da çok yapman gerekiyor. bir hedefin, ulaşmaya çalıştığın bir mertebe varsa, önce o mertebeye ulaşmış insanların işlerini taklit ederek başlayabilir ve tekniği kapabilirsin. teknikten sonrası yaratıcılık zaten.

kurslarda senin kendi başına öğrenebileceğinden farklı bişey göstermiyorlar, emin olabilirsin.
  • loveinaflipbook  (12.01.16 15:07:44)
İsmek beltek halk eğitim merkezleri var ücretsiz kurs veren

  • ssiradanbirigibi  (12.01.16 15:09:46)
önceki sorularına baktım ve yağlıboya ile başlamak istiyorsun sanırsam. bence ilk başlangıcın yağlıboya olmasın, yılarsın, benim başıma geldi, ordan biliyorum.

ondan önce akrilik ile başlamanı tavsiye edebilirim, boyama tekniğine biraz hakim olduktan sonra yağlıboyaya geçersen senin için daha teşvik edici olur. önce istersen karakalem eskiz (şart değil), sonra küçük boyda tuvallere akrilik, daha sonrasında da tuvallerin boyunu biraz büyütükten sonra yaptığın işlerden tatmin oluyorsan yağlıboya denemelerine geç bence. yağlıboyaya geçmeden karışık teknikle de deneyebilirsin. her tür boyanın kendisine göre avantaj ve dezavantajları var, bunları keşfederek çık bu yolculuğa...
  • loveinaflipbook  (12.01.16 15:11:31)
Halk egitim+1
Ben dikiş dersi aldim. Dönem başına 15 tl odemistim.

  • balik kraker  (13.01.16 00:39:25)
Halk egitim+1
Ben dikiş dersi aldim. Dönem başına 15 tl odemistim.

  • balik kraker  (13.01.16 00:40:23)