yarim kup seker var mi

Sekeri tamamen birakicam aslinda ama cayda zorlaniyorum. Azaltmak istiyorum en azindan. Yarim kup seker denedm ama bu kupleri kesmek de zor.

Var mi sekeri kucuk kucuk satan marka? En azindan yarim kup seklinde. ofise ondan aldiralim.

Şekeri dudaklarına dayayıp biraz üflersen kolaylıkla ikiye ayırabilirsin.

  • cakabo  (12.01.16 14:15:03)
aynı dertten müzdaribim. aktardan stevia aldım çayın tadını etkiliyor fakat işe yarıyor.

  • ukde  (12.01.16 14:16:11)
@cakabo vayyyy ise yariyor!!!! cok tesekkurler.
@ukde bir stevia da cok tatli yapiyor. tadi da bir tuhaf.

  • jimicik  (12.01.16 14:18:14 ~ 14:19:19)
cayin demini azalttim, zamanla alistim.
sekeri tamamen birakirsaniz alismasi daha kolay olur.

  • ekyil  (12.01.16 14:19:14)
asıl çayda bırakmalısın şekeri. yarım da atma. 1-2 gün zorlanırsın ama sonra çayın tadı mis gibi gelecek. boşver yarım şekeri.

  • cekilmis gayfe  (12.01.16 14:19:43)
@ekyil himm, acik da keyif vermez ki pasa cayi gibi. cok koyu da icmiyorum. kahvede kestim ama, kolay oldu o.

  • jimicik  (12.01.16 14:23:37)
şekere üfleme tekniği +1

ama hazır fırsat bu fırsat, direkt bırak bence. ben bu şekilde önce çayda sonra da kahvede bıraktım. çok güzel oluyor.

edit: çayı koyu severim, hala da öyle içiyorum. kahvede de yağsız süt ya da direkt siyah...
  • loveinaflipbook  (12.01.16 14:23:45 ~ 14:24:28)
@gayfe @flipbook denedim de, olmadi. gerci pek de zorlamadim alisayim diye.

  • jimicik  (12.01.16 14:27:03 ~ 14:29:07)
Tekli paketlerde olan toz şekerlerden alabilirsiniz. Şundan bahsediyorum:

m.avansas.com
  • bitersin  (12.01.16 14:28:37)
Benim kardeşim de şekeri bırakmak için yarım küp şeker tekniği kullandı ama 5 senede bırakamayınca "Ya sikerim senin yarım küp şekerini" deyip onu da kullanmayı bıraktı, 2 haftada tamamen adapte oldu şekersiz çaya.

  • angelus  (12.01.16 14:29:15)
simdi gene gaza geldim biraz. iki hafta sifir seker deneyeyim, alisamazsam ufleyerek devam.

  • jimicik  (12.01.16 14:40:45)