Buzluğu deldim, gaz geliyor fişi takınca. Ne yapmalıyım?

Merhabalar

Buzluğu deldim bıçakla buzları kazımaya çalışırken. Gaz geliyor şimdi fişi takınca. Ne yapmalıyım?

Çöpe mi atıcam şimdi buzdolabını? Yok mu bir çaresi? :(

Bildiğim kadarıyla komple içindeki metali değiştiriyorlar. Artık kaynak mı tutmuyor nedir. Bi de sürekli takmayın içindeki gaz da biter. Bi de gaz basacaklar ona felan. Geçmiş olsun bi tamirciye sor hocam.

  • sutu seven kamyoncu  (11.01.16 21:43:21)
teknik servisini arayıp sor. parça değişimi yapalım derler ve muhtemelende parça neredeyse yeni bir buzdolabı fiyatıdır.

  • bilemiyorum altan  (11.01.16 21:45:23)
Buzdolabı tamir eden yerlere götüreceksin. Git bir tamirciye onlar gelip alıyor evinden zaten. Evde yapılabilir bir şeyse evde yapıyorlar.
Aynı şeyi ben de yaptım aylar önce (buzluktaki buzları kırarken deldim orayı) sonra dört ayak üstüne düştüm yeni bir dolap geçti elime.

  • kalemdefter  (11.01.16 21:45:25)
dolap yeni değilse at gitsin. buz tutuyorsa yeni değil demek.

  • kurudu da  (11.01.16 21:47:14)
yeni dolap al.

  • sutlu nescafe  (11.01.16 21:47:45)
Ben de delmistim zamaninda. Buzluk degistirilebiliyor.

  • beyazfil  (11.01.16 22:13:55)
bu durumda genellikle geçmiş olsun deniliyor sanırım..

  • dedim dedim de kime dedim  (11.01.16 22:14:57)
benim de çok eski bir buzdolabım vardı. buzları kırarken aynısı benim de başıma gelmişti. tamirciyi zorlamadık bile çünkü yapsa da buzdolabı kadar para ister demişlerdi.

e o dandik buzdolabı tamir olsa gene içinde buz birikecek vs.

kısacası buzdolabı, ayakkabı dolabı oldu.
  • mkrn  (12.01.16 13:31:24)