excelde yan sayfadaki verileri otomatik okuma

excelde yan yana açtığım 7-8 sayfa var.

ben istiyorum ki bu 7-8 sayfaya ben veri girdikçe bir yandan da ayrı bir sayfada da alt alta dizilsin.
ancak mesela ben 4. sayfanın birinci satırına bir veri girdiysem, bu veri ana sayfada sıradaki satırda yer alsın. aralarda boş satır kalmasın yani. yinele formülü ile yaptığımda aralarda boşluklar bırakıyor zira.

mümkün müdür bu, nasıl yapılabilir mümkünse?

Makrolarla olur bu dediğin ancak.

  • cakabo  (11.01.16 22:05:35)
girdigin verilere sira numarasi verirsin.

anasayfada da sira numarasina gore siralarsan hepsi gorunur.

daha aciklamak gerekirse

farkli sayfalara girdigin sira numalarini sayfa numarasi ile iliskilendirip,

sayfa 7dekiler 7000-7001-7002 diye
sayfa 8dekiler 8000-8001 vs

anasayfada da pivot table ile sira numarasina gore siralarsin. araya girilenler direk arada gorunur, bosluk olmaz.
  • ocaan  (11.01.16 22:26:30 ~ 23:21:32)