ucuz mum nereden alınır? (istanbul)

evde mum yakmayı seviyorum, ikea'ya her gittiğimde cam bardak içindeki kokulu olanlardan alıyorum ama artık mumla birlikte paramında çatır çatır yandığını düşünüyorum.

bu minik yuvarlak beyaz mumların 3-5 katı büyüklüğünde olanları var mı piyasada? ya da cam bardak/kavanoz içinde olanların ucuzlarından bulabileceğim bir yer?

aha şimdi aklıma geldi, kendim yapsam ya? derya baykal tarzı sitelerde mum yapma tarifleri görmüştüm, karışımı hazırlayıp bardağa döksem mis gibi aradığım şey işte. 24 saat yansın. dur bi onu araştırayım ben.

rossmann marketlerinde gordum gecen gun 4 tane plastik kap icinde 2.90 liraydi tealight degil daha buyuk kirmizi kaplardaydi

  • exlibris  (11.01.16 19:35:46)
"kendim yapsam ya" fikri güzel. hobi sitelerinde kitler var mum yapımı için. 100 liradan ucuza da var pahalıya da. ekonomik boyutunu bilemiyorum ama çok keyifli bir aktivite. ben zamanında kit olmadan (kartvizitler yardımıyla) yapmıştım birkaç mum. baya bir keyifli oluyor.

ileride yapmayı düşünüyorum kesinlikle. yapmayı da yakmayı da seviyorum. fakat şimdilik sadece yakmakla idare ediyorum. ikeadan alıyorum genelde bu aralar.
  • buffy de vampir sayılır  (11.01.16 20:47:42)
minik yuvarlak mumların 100 tanesi 8-10 tl carrefour'da.

diğer mumlar da oldukça uygun.
  • [silinmiş]  (11.01.16 20:49:07)
@mza; eminönü'nde yaklaşık 573857217 adet sokak var, sözen mum hangisinde oluyor acaba?

  • tolga asp  (12.01.16 22:16:33)