Başbakan'a nasıl sesleniliyor?

Herkes Sayın Başbakanım diye mi sesleniyordur? Ahmet Bey diyen var mıdır milletvekilleri, bakanlar vd. arasında?

Ailesindeki büyükler direk Ahmet diyordur, küçükler de Ahmet amca, baba falan derler.

  • diffarensiyel  (11.01.16 18:56:37)
mecliste falan ahmet bey dediklerini sanmiyorum. direkt sayin basbakan diye hitap ediyorlardir. esi de is donusunde arayip "ahmet gelirken ekmekle yogurt al" diyor mudur? bence diyordur

  • exlibris  (11.01.16 18:58:39 ~ 18:59:17)
hocam diyen de vardır bence milletvekilleri arasında.

  • soso  (11.01.16 19:02:54)
efendim diyenler de vardır etrafında. korumalar mesela. parti başkanı olduğu için bazı ortamlarda da başkanım diyen var mıdır bilemedim.

  • buffy de vampir sayılır  (11.01.16 19:04:22)
bence kullanma sıklığına göre:

efendim
sayın başbakanım
sayın başkanım
başkanım
sayın hocam
hocam
ahmet amca
ahmet
baba
  • sen git ben geliyorum  (11.01.16 19:09:56 ~ 19:10:19)
kalemdefter, yaveri sanırım, mışlı kip kullanmadığına göre koruması da olabilir.

  • buffy de vampir sayılır  (11.01.16 19:16:05)
@kalemdefter; tayyip ne diyor peki? ahmet diyordur bence. yoksa o da mı hocam diyor??

  • soso  (11.01.16 19:18:24)
yakin cevresindekiler (mustesar, diger burokratlar ve korumalar) basbakanin yoklugunda basbakandan beyfendi diye bahsederler. ve ankarada iki beyfendi vardir ve bu bir devlet teamuludur. birincisi cumhurbaskanidir, ikincisi basbakan. onun disinda birebirde mesela basbakan mustesari kendisine ahmet bey diye hitap eder. bu o anlik samimiyete baglidir. eger etrafta baskalari varsa efendim, sayin basbakanim gibi sekilde hitap eder. fakat cok yakininda olmayanlar mutlaka sayin basbakanim diye hitap ederler.

  • bim tribi  (11.01.16 19:42:01 ~ 19:44:13)
sincap diyen densizleri de unutmayınasdfghjkl :D

  • air  (11.01.16 19:52:24)
Kürtler ''Serok Ahmet'' diyo, sempatik duruyo :DD

  • rencber  (11.01.16 20:00:06 ~ 20:01:17)
bence artık 'hey' diye sesleniyorlardır. dervişler de 'hu' diyordur bence asdfgh

  • air  (19.08.16 16:05:39)