Hayattan zevk alıyor musunuz?

Yani bu dünyada olmaktan mutlu musunuz? Bana burası korkunç bir endişe ve ızdırap kaynağı gibi geliyor, oysa demin bir arkadaşım imkanı olsa bin yıl yaşayacağını söyledi, ben de hangisi daha yaygın merak ediyorum: Ben mi anormal olanım?

Ama korkunç bir endişe ve ızdırap kaynağı gibi de görmek pek normal değil

  • clones  (11.01.16 17:58:44)
burda adil hiç birşey yok neresinden keyif alalım.

  • ne demezsin  (11.01.16 17:58:55)
Bazen alıyorum, bazen almıyorum, bin yıl yaşamak istemem, üstünde düşündükçe ben de dünyayı endişe ve ızdırap kaynağı olarak görüyorum ama her gün bunu düşünmüyorum. Bazı anlarda kendimi mutlu hissettiğim oluyor ama dünyanın daha farklı daha iyi bir yer olmasını tercih ederdim elbette.

Bana çok anormal gözükmedin ama ben de çok normal miyim bilemiyorum:)
  •   (11.01.16 17:59:46)
nasil izdirap kaynagi abi, imkanin olsa sen de bin yil yasarsin. arkadasin sadece bunu itiraf etmis.

olumu gercekten istemek saglikli bir dusunce olamaz.
  • bohr atom modeli  (11.01.16 18:01:08)
arkadaşın haklı bence de. benim de keşke imkanım olsa da 1000 sene yaşasam hatta keşke ölümsüzlüğü bulsalar.

  • sta  (11.01.16 18:08:48)
1000 sene yasayinca insan bütün sevdiklerinin ölümüne sahit olur tüm sevdiklerini kaybeder. Sirali ölüm denen seyin olmasini dilerdim.
hayattan keyif aldigim zamanlar da oluyor senin dedigin gibi burasinin adaletsiz igrenc bir yer oldugunu düsündügüm de.

  • kucukharfler  (11.01.16 18:14:03)
Arkadasın haklı bence

  • giggs  (11.01.16 18:20:28)
Şindi o biraz da motivasyon kaynağına bağlı.

Ben iyiyim, memnunum çok şükür. Hayatım süper olduğundan değil motivasyon kaynağım sağlam.
  • ssiradanbirigibi  (11.01.16 18:24:53)
bundan yaklaşık üç sene önce, çok ciddi bir psikolojik bunalım yaşadım. o 6 ayı tarif edemem. yaşamıyordum ama ölemiyordum da. onun üzerinden bir yıl geçmiş olmasına rağmen, "ben muhtemelen hayatıma intihar ederek son vereceğim, bugün ya da yarın" diyordum.

şimdi ise bıraksalar 1000 yıl yaşarım diyorum. hayatımın aşkını mı buldum? çok güzel bir şey mi yaşadım? yoo. sadece artık bir tane hayatım olduğunun ve öldükten sonra kimse tarafından hatırlanmayacağımın farkındayım. neden öleyim ki amk. ne bileyim mesela 2050'de nasıl oluruz, görmek istiyorum. evimiz, arabamız, telefonumuz nasıl olur? neler, nasıl gelişir? kaç savaş olur, galatasaray kaç kez şampiyon olur?

dünya ve insanlık var olduğu sürece ben de var olmak isterim açıkçası. maalesef şu an taş çatlasa 60 senem kaldı. üzülüyom. o da en iyi ihtimalle zaten. böyle hayata bağlandım ya kesin seneye kanser olup ölcem.
  • der meister  (11.01.16 18:25:50)
sıkıntı büyük

  • cevizlikarpuz  (11.01.16 18:28:21)
İmkan olsa ben de bin yıl yaşamak isterim ama aynı yerde değil her 40-50 yılda bir farklı bir yere giderek :)

Şaka bir yana sevdiklerinin öldüğünü görmek tabi ki üzücü bir durum ama ne kadar üzücü olsa da insanlar bir şekilde alışıyor bu duruma. Sen de normalsin arkadaşın da herkesin düşüncesi aynı olacak diye bir kural yok.

Hatta biten forever dizisi de var, vaktin varsa izlemeni tavsiye ederim.

Edit: Ele ölümsüzlük gibi bir alternatif geçecekse eğer neden 1000 sene ile sınırlandırayım ki kendimi :)
  • EkimBebesi  (11.01.16 18:33:17 ~ 12.01.16 13:02:23)
la 1000 sene yaşamakta afedersinizde ne bok var? hadi diyelim 1000 sene yaşadın ee sonra yine öldün. sürekli çabala birşeyler yap uğraş ne manası varki? şuanki kısa işte max 80-90 iyidir fazla zorlamaya gerek yok. boktan dünyada 1000 yıl yaşamak valla hiç akıl karı değil bence.

  • lprytk  (11.01.16 18:36:10)
Bin yil yasamak icin gerekli olan motivasyon mutlu olmak degildir. Dunyaya mutlu olmak icin geldigimizi dusunmuyorum acikcasi. Ya erkenden geberip gitcen ya da bin yil yasayip bi suru seye taniklik edecek bir maceran olacak. 70 yil surunmek nerden baksan hicbir halta yaramiyor. Genc oldugun yillar da kısıtlı zaten.

  • rayde  (11.01.16 18:38:00)
Mutluyum, keyif de aliyorum. Yaslilik olmasa bin yil yasamak isterim.

  • stavro  (11.01.16 18:45:21)
benim de pek zevk aldığım söylenemez, bana kalsa buharlaşıp uçmak isterim bir kaç yıl sonra.

  • arkburak  (11.01.16 18:53:58)
Bin yıl az. Ölümsüz olmak isterim. Ölmeyi istemek hic normal bir düşünce değil. Zevk alıyorum yaşamaktan.

  • dafuq  (11.01.16 19:17:02)
ne munasebet

  • hjarteblod  (11.01.16 19:40:50)
Yaşadığımı itiraf ediyorum

  • le fantome de l opera  (11.01.16 20:04:36)
Şu aralar zevk almıyorum ama hayattan sonra da bi bok yok ki. Yaşarsam en azından zevk alma, mutlu olma ihtimalim her zaman var. Ölümsüz olmayı isterdim o yüzden.

  • noluyo yaa  (11.01.16 20:09:54)
geçen sene sorsan depresyonun dibindeydim ama bu sene gerçekten yaşamaktan keyif alıyorum.

en büyük derdim kedimin mamasının bitmesi, evde çıkan ufak tefek tadilatlar, 'yarına giyerim ben bunu'' diye yıkadığım şeyin ertesi güne kurumuş olmaması, led'li mumlarımın pillerinin bitmesi ama yenisini almaya üşenmem vs. tadında şeyler.

sanırım çok büyük bir lüksü yaşıyorum şu an, dışarı çıktığımda ''hava bugün çok güzel'' diyebiliyorum, sağlıklıyım, işimi, evimi, oturduğum mahalleyi, sevgilimi, etrafımdaki her şeyi seviyorum ve dahası hayatımda beni mutsuz edecek kimse yok, gerçekten çok büyük bir lüks, bunun için şükrediyorum.
  • neferkitty  (11.01.16 20:15:00 ~ 20:16:00)
no. sorsan bir derdim de yok ama bir memnuniyetsizlik, bir tatsızlık... zevk almak hak getire.

  • devilred  (11.01.16 20:24:33)
Hayattan zevk alıyorum. Yaşadığım her andan delicesine zevk alıyorum.

  • kalemdefter  (11.01.16 20:29:59)
Sağlık problemleri ve sevdiklerini kaybetme ihtimali dışında dünyada dert edilecek bir şey yok.

  • arnold schwarzeneger  (12.01.16 08:04:53)
Her duygu geçici, mutluluk da. Huzurlu yaşadığınız bir dönem de geçip gidiyor. O yüzden ölümsüz olmayı, bin yıl yaşamayı falan hiç istemezdim.

  • dessy  (12.01.16 08:53:40)
Bin yıl benim için de iyi bir rakam. Her zaman delicesine zevk alıyor değilim de, ızdırap mekanında değil. İyisi de var, kötüsü de. Merak ediyorum.

  • aychovsky  (12.01.16 08:58:08)
bazen. kuru kuru binyil istemem.

  • jimicik  (12.01.16 08:58:11)