Diyarbakır İlhan Koçtürk İlkokulu Öğrencileri için yardım talebi

Sevgili dostlar,

Diyarbakır'da bu okulda öğretmenlik yapan arkadaşımın yardım talebini iletiyorum. Bu karda kışta öğrenciler kendilerini soğuktan korumaktan aciz kıyafet ve terliklerle okula gidip geliyorlarmış. Yokluğun gözü kör olsun. Bana iletildiğine göre sıcak tutacak, 5-12 yaş çocuk kıyafetlerine, mont ve bota ihtiyaç var, elimde öğrencilerin fotoları da mevcut ancak koymak istemedim, içim parçalandı.Toplu alım yapabilmek için ayakkabı ve mont üreticileri için konuşuluyor bir yandan,ancak tahmin edebileceğiniz üzere maddi imkanlar kısıtlı. Elinizde ihtiyacı karşılayabilecek türden kıyafetler mevcut ise Adres: Bağlar Yiğityolu Köyü Dr. İlhan Koçtürk İlkokulu, Bağlar / Diyarbakır, Öğretmenin ismi Halime Kaya, gönderi yapmak isteyenlerle cep teli de paylaşabilirim. Maddi yardım yapmak isteyenlerle de hesap no paylaşabilirim.
Sevgili Modlar bir süre üste sabitleyebilirsek çok sevinirim.

Bu duyuru bence üste sabitlenmeli. Liste ve bütçe belli olunca para toplanmaya başlanırsa duyuru bunun üstesinden rahatlıkla gelir.

  • dessy  (12.01.16 08:56:26)
üste sabitlenmesi için ne yapmalı bilemedim, bence de daha fazla kişinin görmesini sağlamalıyız.

  • sannora  (12.01.16 09:13:32)
Modlar görmemiştir, modlara yazın özelden. Bir de "bunlar alınması gerek, yardım edin"den ziyade, "ihtiyaç şu kadar, şu kadar alındı/toplandı, geriye şu kadar kaldı" şeklinde ilerleyin derim.

  • dessy  (12.01.16 09:14:59)