laptop tavsiyesi

selamlar,
biliyorum bininci tavsiye istegi ama arastırıyorum arastırıyorum sonra beynim yanıyor. belki taze arastırmıs ya da iyi anlayan biri varsa yardımcı olabilir.

istekler-basta autocad ve belki ileride programlama için kullanılacak
tavan fiyat - 2200 civarı
bulunan model - urun.n11.com

bu model iyi midir? benzer kosullarda tavsiyeniz var mıdır?

tesekkurler

bu model bu fiyata iyidir, alınır.

  • kaledekiyalnizlik  (11.01.16 00:15:02)
ekran kartı çok kötü, işlemcisi 4. nesil. asus'un malzeme kalitesi de pek iyi değil diye biliyorum. lenovo bakın derim.

  • tescillimarka  (11.01.16 00:21:13)
www.sadecenotebook.com
çok araştırmadım ama kağıt üstünde şu model daha iyi duruyor i5 ama h serisi olduğundan daha performanslı olması gerek

cpubenchmark.net

www.cpubenchmark.net

not: yalnız bu modelin gtx 850m'li olanı bir aralar 1500 e satılmıştı gtx 850m'le de 950m arasında çok fark yok
  • toua tokuchi  (11.01.16 00:21:36 ~ 00:23:35)
i7 diye atlamamak lazım yani di mi, o kadar detayını bilmiyorum işte.
i5 h serisi daha iyidir mi diyoruz?

  • galandar kostumu  (11.01.16 00:26:02)
i5 serisi daha iyidir demeden önce modellere bakmak lazım. atıyorum 4200u diyorsa 4. nesi oluyor 6200 ise 6. nesil oluyor. farklı modellerin işlemcilerini örneğin "i5 5200u vs 4200u" şeklinde googlelarsan farklarını vs bulabilrsin. ekran kartı olarak da o paralara minimum 820m nvdia al derim. yani ekran kartı modelinin ilk rakamı 8den düşük olmasın.

  • tescillimarka  (11.01.16 00:34:07)
@galandar kostumu

Millet güzel önerilerde bulunmuş ama şöyle bir konu var senin bulduğun asus değil asuspro. Yani asusun profesyonel serisi. Kaplama plastiği ve touchpadin verdiği his çok güzeldir, düşük seviyelerden de olsa düşmeye dayanıklı, klavyesi bir miktar sıvı dökülmesine dayanıklı, ekran menteşesi 20.000 açma kapama testi yapılmış vs vs.

Performans bir konu, kasa olarak senin seçtiğini öneririm.
  • sylvan  (11.01.16 10:23:28)
madem çizim yapacaksınız ekran çözünürlüğü FHD, 1920x1080 olsun derim. O çözünürlükte çöp makine yok gibi bir şey. Fiyatı da biraz daha artacaktır.

  • simbolmina  (12.01.16 12:41:36)