bilgisayara ram alacağım yardım eder misiniz?

pc de suan ddr2 2gb 800 mhz var.
bilgisayarın özellikleri de aşağıdaki şekilde.
aliexpress ten alıcam. hangisini almalıyım binlerce satıcı var. bi yardım eder misiniz?

tr.aliexpress.com

özellikler

İşlemci AMD Athlon(tm) II X2 250 Processor
Bellek (RAM) 2,00 GB
Grafikler NVIDIA GeForce 9600 GT (Microsoft Corporation - WDDM v1.1)
Oyun grafikleri 1791 MB Toplam kullanılabilir grafik belleği
Birincil sabit disk 165GB Boş (Toplam 195GB)

satıcı puanına bakarak al. satıcı puanına göre sırala, fiyatı uygun olanı al.

bu arada cpu-z diye basit bir yazılım var. bununla ram'in PCI-xxx'ine bak mesela PCI-800 falan yazar direkt ona göre arama yap. bir de AMD işlemciye uyumludur diye yazarlar, öyle al.

son olarak anakartın en fazla kaç GB ram'i destekliyorsa ona göre alman lazım. 4 ise 2GB daha alıp ekleme yaparsın. Daha sonra windows eğer 32-bit ise 64-bit yüklemen gerekecek.
  • himmet dayi  (10.01.16 21:42:26 ~ 21:44:46)