[]

beyazin olayi nedir?

videoyu izledim. ama tam anlamadim? kisaca ozetleyecek var mi?
 
kısaca şöyle;

kadın arıyor, güneydoğu'da çocuklar öldürülüyor, insanlar aylar süren sokağa çıkma yasağından dolayı hayatta kalamıyor, sesimizi duyun diyor. Faşistler de "çocuklar öldürülüyor/devlet zulmediyor" demek pkk propagandasıdır, orada pkk ile savaşıldığından çocukların öldürülmesini öne çıkarmayın diyor. iktidar basın yayın organlarını ve sermayeyi elinde tutuğu için de yaygın medyadan destek buluyor bu düşünce ve sonuç itibariyle lince dönüşüyor.

ek olarak kadın arayıp öğretmenim diyor ama atanamamış öğretmen olduğu ortaya çıkıyor ve basın bunu "sahte öğretmen" içeriği ile haberleştiriyor, linç oradan da devam ediyor.

dün kanal D'nin bugün beyaz'ın da geri adım atmasıyla saflar daha netleşti.
  • rygard  (10.01.16 23:53:36) 
Beyaz'in hicbir olayi yok. Kadinin biri telefonla baglanip "guneydoguda cocuklar oluyor, cocuklar olmesin artik" gibi seyler soyledi, Beyaz da stuyodakilerden alkis istedi. Bunu alkislatti diye adama yuklendiler. Kadin provokatordur ya da degildir ayri konu, hicbir sekilde Beyaz'în bir kabahati yok aslinda olayda. Ulke oyle karisti ve ayristi ki ne yapsa tepki gorecekti zaten adamcagiz. O anda ne yaparsa yapsin mutlaka ulkenin bir kesiminden saglam bir tepki gorecekti.


  • stavro  (11.01.16 00:16:37) 
pkk'lının biri "devlet çocukları öldürüyor" şeklinde propaganda yapmaya çalıştı beyaz da alkışlattı. sonradan da o an donup kaldığını söyleyerek özür diledi.


  • tescillimarka  (11.01.16 00:22:41) 
japonya'da olsa beyaz istifa ederdi.


  • kaledekiyalnizlik  (11.01.16 00:40:48) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.