askerlik sebebiyle işten çıkmak

selamlar.
şimdi ben şubat dönemi için başvurmuştum.
bu arada da 3 aralıkta işe girmiştim. yani askere giderken kıdem tazminatı vs alma hakkım yok. 1 yıl çalışman gerek diye biliyorum. bu doğru herhalde?

asıl sorum ise,
2 grup var askerlikte, ilki şubat 4 üne, ikincisi mart 18 ine kadar teslim olmak zorunda.
ilk grup yani 4 şubat çıkarsa, o da 22 ocakta belli olacak, ben 1 şubatta işyerine sülüsle beraber işten ayrılma dilekçesi versem olur mu? yani geç olmaz değil mi?
çünkü ocak maaşını tam almak istiyorum o yüzden son ana kadar çalışayım diyorum :)

var mı bu konuda bildiğiniz?

sorun olmaz. 22 ocak'ta belli olsun 1 şubat'ta maaşını al. eğer 4'ünde gideceksen maaşını aldıktan sonra askere gidiyor olduğunu söyle ceketi al çık.

  • 2 tostos turan  (10.01.16 13:57:10)
2 tostos turan...

1 şubatta sülüsle beraber askerlik sebebiyle ayrılık dilekçesi verdiğimde onlar bana işten neden ayrıldığıma dair belge veriyorlar değil mi?
  • patos64  (10.01.16 14:04:49)
O belgeye niye ihtiyacın var ki?

Döndüğünde çalışacak mısın bu şirkette?
  • 2 tostos turan  (10.01.16 14:16:39)
ama işten ayrılmak gerekiyor askerlik için, sgk çıkışı için. bildiğim kadarıyla dönünce almazlarsa 3 maaş tazminat vermek zorundalar.

  • patos64  (10.01.16 14:18:51)
sgk çıkışını sen yapmıyorsun, şirket yapıyor......

ayrıca 2 ay çalıştığın yer seni işe geri almak zorunda değil.....

seni her türlü işten çıkarma hakkı var zaten.....

sen işte devam etmek istiyorsan onu söyle iş yerine öyle git askere.......
  • 2 tostos turan  (10.01.16 14:36:28)